Pingepeavalu 20.01.10 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere. Juba umbes aasta tagasi talvel algasid mul peavalud.Tavaliselt valutas mul pea siis,kui pidin pimedas või hämaras autot juhtima. Muul ajal nagu ei mäleta,et oleks valutanud. Valutas alati otsaeest ja silmade tagant. Otsaees oli ka veel selline imelik tõmblemise tunne.Ja nägemine läks kah häguseks. Hommikuks oli valu möödas..(arstil ei käinud) .Vahepeal suvel ei mäletagi,et pea valutanud oleks.
Nüüd kuuaega tagasi algasid uuesti valud.Valutas jällegi ainult otsaeest.Kuid nüüd valutab vahel ka juba hommikul ärgates.ja kui juba valutama hakkab,siis valutab terve päev.isegi öösel olen ärganud peavaluga.Muid sümptome nagu ei kaasne(iiveldus ,jne.).Eile käisin siis perearsti juures ,kes ütles ,et mul on pingepeavalu(kaelasooned on ka jube valusad). Arvas et neuroloogi juurde ei ole vajadust minna Ja kirjutas mulle saatekirja hoopis massaazi Arst küsis ka,et kas mul valutab pea alati ühtemoodi.Ja mina vastasin jah...sest nii see oli..Kuid õhtul kodus olles hakkas mul pea tuikama keset pealage ja külgede pealt..Sellist asja pole varem küll olnud.Pealagi on hell selle koha peal ja tundub nagu oleks kuum kah veel see koht,kust valutab. Kuna ma olen selline,kes iga tervise rikke puhul endal alati kõige hullemat kahtlustab(See on muutunud juba täitsa haiglaseks),siis mõtlen hirmuga,et äkki ei olegi pingevalu..Neuroloogile järjekorrad kah nii pikad.....

Arst vastas:

dr Toomas Toomsoo

Neuroloog

Tere,

peaksit proovima, kui hästi valuvaigistid Teid aitavad. Märkige oma peavalud ülesse , hinnake neid ja pange ise aeg neuroloogi juurde. Teiega ei juhtu midagi tõsist sel ajal kui neuroloogile vastuvõtuaega ootate, küll aga neuroloogiga vesteldes olete korraliku kodutöö juba teinud.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Pingepeavalu

Vahest jooksevad nagu külmajudinad üle pea, kui pea valutab ja ka vahest siis, kui ei valuta.. Ja otsaeest on tihtinagu pinges.. ärkan ka hommikuti nõrga peavaluga.. Mis mul on?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

pngetüüpi peavalu.

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on esinenud nõrk kuni keskmine peavalu iga päev u 2 nädalat. õhtuti peamiselt, enne magamaminekut. kas see võib olla pingepeavalu v võib olla midagi tõsisemat?

ma olen ysna mures, palun ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
jah see võib olla pingepeavalu, kuid kui mure ei lase elada, peate minema ka perearsti juurde.

Loe edasi

Pingepeavalu

Kas kroonilisest pingepeavalust võib areneda ajukasvaja, kui selle käes on kannatatud juba pea 1 aasta. Kuskilt lugesin, et ohtlikuks muutub see kui selle all kannatatakse 3-10.a. ???

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei arva nii.

Loe edasi

Pingepeavalu

tere,aastal 2004 oli mul kaks korda ajuverejooks,diagnoos-kavernoosne hemangioom....seejärel on pidevad peavalud...hommikul ärgates alati pea "paks",aprillis professori juures käimine andis vastuse,et ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
kui on võimalust, siis saatke palun meil

Loe edasi

Pingepeavalu

kas on antidepressantidest kasu pingepeavalu korral,kui mul on sellega grupp välja antud sest see viib haletsuseni enda suhtes,siis ainult nutan ja suur peavalu aina kasvab.on väga kehv olla .Palun vastake ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
antidepressantidest on kasu kindlasti, kuid peab arvestama depressiooni vormiga, millist antidepressanti valida.Selleks peaksite esmalt ikkagi perearsti poole pöörduma. Teie puhul ei ole niivõrd ...

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on tuim peavalu pea keskosas ja otsmiku ees ja ma tahtsin küsida kas veresoon ei lõhke ilma asjata

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere, kui veresoon lõhkeb siis ikka asja eest...
Aga Teie valu on pigem pingepeavalu ja selleks puhuks aitab võimlemine ja teatud ravimid. Valuvaigistid siin eriti ei aita.

Loe edasi

Pingepeavalu

nõrk valu meelekohtades,,näolihaste nn. kiskumistunne? Otsaesine uimane nõrk kõrvavalu? Surumis tunne....meelekohtades? Mis asi see on?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

kirjelduse järgi pingetüüpi peavalu.

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on peavalu v midagi säärast..valu on otseselt suht harva aga selline rõhuv tunne on koguaeg nag miski surux/pressix aju kokku.
ma ei tea kas see on just sellest tingitud aga ka sel momendil on ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Kirjelduse järgi pingepeavalu. Teiega peab kindlasti tegelema perearst või neurolloog. Oge hea registreerige end arsti vastuvõtule.

Loe edasi

Pingepeavalu

Mida ette võtta peavaludega kui arst on pannud diagnoosiks pingepeavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Mõistlik on leida peavalu soodustavad asjaolud ning kasutada valu raviks mõistlikul hulgal valuvaigisteid ja mittemedikamentoosse mõjutamise meetodeid.
Detailsemalt vastata ei saa.

Loe edasi

Pingepeavalu

Sooviksin teada kas pingepeavalude taustal võivad ilmneda ka üksikud migreenihood?mul diagnoositi pingepeavalu aga mulle tundus ,et hiljuti tabas mind hoopis migreenihoog.süda läks pahaks valguse ja müra ...

Vastas dr Sulev Haldre

Migreenihood võivad tekkida pingepeavalude taustal.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi