Peavalud 08.10.09 / Peavalu

Külastaja küsib:

tere, küsin oma partneri kohta, kellel on viimased 3-4 nädalat olnud täpsustamata puukentsefaliit meningiitiline vorm - Ta võeti haiglasse hilja(kui ta oli juba 3 nädalat haigust ägedalt põdenud) ja oli seal kõigest neli päeva ja nüüd üleeile lasti ta koju, kuid tema seisund pole paremaks läinud - haiglas tundus tal parem - paberilehele kirjutas neuroloog küll paranenud ja muud ta ei kommenteerinud, kuid minu jaoks tundub asi enam kui kahtlane. Nimelt tal on meeletu väsimus, ta on väga uimane, uimasem kui haiglas, tal on säilinud häiriv peavalu, kohe kui ta natuke vertikaalsesse asendisse läheb hakkab pea valutama tugevalt ja silmad on valusad, haiglast välja lastes seda ei olnud. Ta peavalu muutub nii hulluks, et ta küll võtab natuke paracetamoli, kuid ta ei ole võimeline midagi tegema peale liikumatult lamamise, isegi söögiisu on vähenenud - ma ei saa aru kuidas arst saab kirjutada välja ja öelda, et patsient on paranenud??? Kas see on normaalne, selline seisund ka pärast nelja nädalat? Palavikku ei tundu olevat, kuid see uimasus ja peavalu ja kohati isegi patsiendi närvilisus ja frustratsioon sellega seoses tekitab hirmu, et äkki on midagi kahe silma vahele jäetud ja ta on liiga kergekäeliselt haiglast koju lastud ilma põhjaliku uurimiseta. Samuti on tal tekkinud käevarre peale punane lööve/laik, mis veidi suurenenud kuid mitte oluliselt.

Mida nende peavalude kohta oskaksite öelda, kui kaua võib pärast sellise haiguse põdemist peavaludega muresid olla ja kui palju ma peaksin praeguse seisundi pärast muret tundma?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Tere,
paljusid küsimusi, eriti otsuseid haiglaravi kohta ei ole võimalik kirja teel kommenteerida. Tavaliselt uuritakse ja vaadatakse patsiente väga põhjalikult kõikide komplikatsioonide ja probleemide ilmnemisel või kahtlusel. Mõnikord ei saavuta patsiendid täit tervist haiglast lahkumisel. Põletikuhaigusest paranemine võtab tunduvalt rohkem aega. Kirja teel tõesti ei tea öelda, kui palju peavalu või väsimus ja kõike sellega seotud kaebused on infektsiooni järelseisund.
Soovitaksin (vastus on hilinenud ja loodetavasti olete saanud sobiva lahenduse) esmalt rääkida perearstiga vaadates ühiselt väljavõtet haigusloost ning vajadusel asja edasi uurida.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud

mul on ühel peapoolel peavalud ja lõhkemistunded. ma tunnen et tahaks pilti taskusse visata ja peast käivad jõnksud läbi ja kokku kukkumis tunded on.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
võimalusi on mitmeid, alates migreenist kuni pohmellini. Vajalik on perearsti konsultatsioon.

Loe edasi

Küsimus

Millest ned peavalud üks pool valutab 3 päev juba kummardada ei sa ka.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ehk pole põskoopapõletikku ?

Loe edasi

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Peavalud

Mul on juba pikemat aega olnud peavalud,mis tulevad kuklast,torgetena.Otsmikul on aga ühtlane valu.Valuvaigistid ei aita.Milles võib olla asi??

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
alates lihaspingest kuni paljude muude variantideni. proovige kukla- kaela piirkonda määrida külmageeli, samuti otsmikule.

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalud võivad olla tingitud kõrgest vererõhust?

Vastas dr Sulev Haldre

Võivad küll.

Loe edasi

Peavalud

Minul on peavalud ja vahel on ka süda paha.On ka alatemperatuur 35,4.Pea kumiseb ja jalad on nõrgad.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

mis siis ikka, perearsti juurde ja asja arutama.

Loe edasi

Peavalud

mul on peavalud. ja väga tugevad peavalud. mis ei lase ültse mitte midagi teha... ja need peavalud on laupäeva ja pühapäeva hommikuti ja päris tihti. olen proovinud patjadega, et nagu sättinud neid igatepidi ...

Vastas dr Sulev Haldre

esimene käik perearsti juurde, kes valude iseloomu järgi määrab peavalu tüübi ja kontrollib vajadusel kehalist tervist.
Vajadusel suunab perearst Teid neuroloogi vastuvõtule.

Loe edasi

Peavalud

kas on ohtlik kui peale ajuinfarkti on tekkinud peavalud

Vastas dr Sulev Haldre

see ei ole ohtlik, kuid väärib tähelepanu ja vajadusel ravi.

Loe edasi

Peavalud

mul on olnud usna pikka aega olnud peavalud,kuskil 33aastat.nooruses olid tihedamini kui nuud.peaaegu iga nädal ,iivelduse ja oksendamisega,mis kestsid isegi3päeva.nuud on jäänud vähemaks,umbes iga 3kuu ...

Vastas dr Sulev Haldre

Arvan, et peavalud ei ole tekkinud kukkumise tagajärjel.

Loe edasi

Peavalud lapsel

Pöörduja on 9 aastase tütre ema. Peavalud on tütrel, kontrollitud silmad, vereproovid - korras,
peavalud ei sõltu õppimiskoormusest.
Millest võivad olla veel tingitud 9. aastase tüdruku peavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Paljust, näiteks, ülepingest, stressist, millega võib olla seotud pingepeavalu, aga võib olla ka tegemist migreeniga. Migreen võib alata väga noorelt. Täpsustamiseks oleks vaja konsulteerida neuroloogi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi