Mure 02.03.09 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,

aasta alguses, keset puhkepäeva, tekkis parema vaatevälja defekt, mis väljendus selles, et ei näinud hästi sõnade lõppe. Peavalu, halba enesetunnet või muid häirivaid sümptome ei esinenud. Möödus umbes 20-30 minutiga. 5 päeva pärast esines peale tööpäeva lõppu taas parema vaatevälja defekt ning lisaks peavalu, üldine halb enesetunne (tahtsin pikali) ning vasak käsi oli kergelt tuim. Veel nädal hiljem tekkis kell 5 hommikul tugev pearinglus (oksendamist ei kaasnenud).
Vaatevälja defekte on olnud varemgi ca 1-2 korda aastas. Käisin neuroloogi ning silmaarsti juures ning sain diagnoosiks komplitseeritud migreen (CT - ajupatoloogiat nähtavale ei tule). Silmad korras.
Raviks hoo ajal 1 g paratsetamooli ning kui see enam ei aita, siis Zomig 2,5mg.
Perearsti tehtud vereanalüüs näitas üldkolesterooli 6,4 mmol/L.
Kui neuroloogilt küsisin, et mida ma ise teha saan, et migreenihooge vältida (nt toitumisega), sain vastuseks, et ega midagi teha ei olegi kui ainult ära jätta need ained, mille puhul ise avastan põhjus-tagajärje seose. Tablette ma niisama tarbida ei taha (hoo ajal ikka võtan), ja usun, et saan kindlasti ise oma haiguse kulgu positiivselt mõjutada.
Tean, et Tallinnas avati umbes aasta-poolteist tagasi n-ö tervisekabinet, kust saab just tervislike eluviiside alast nõu. Kui õigesti mäletan, oli see ühe polikliiniku juures. Ehk oskate mind suunata ning hea nõuandega toetada.

Arst vastas:

dr Toomas Toomsoo

Neuroloog

Tere,
esmalt see nõu, mis Teile on antud on väga hea olnud, nii tulebki talitada. tervisekabinetist, siin abi pole. Peate rohkem olema värskes õhus, vähem ehk arvutit, kontrollima silmi ja mis veel kehakaal, kui see on normist kõrgem peaks selle kontrolli alla saama. Ja mitte suitsetama ja see ongi see eluviis.

Edu Teile ja vaadake mõnikord aitab ka jooga hästi.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Selline mure,et väga tihti peanahk valutab?
Juukseid kammides on nahk valus,sõrmi läbi juuste libistades on ka valus.

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan rääkida perearstiga, kes küsib lisaks teisi täpsustavaid küsimusi ja arutab Teiega, mida on mõistlik ja otstarbekas ette võtta.

Loe edasi

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Mure

Tere!
Mul on mure, nimelt, kui ma liigutan pead paremale või vasakule, siis käivad õrnad raginad pea alaosas. Mis see peaks tähendama?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei peagi midagi tegema.Ja tähendust sellel ka ei ole. Need on lubisooladest tihenenud lihased mis nõnda nagisevad.

Loe edasi

Mure

Mul esineb juba üle kuu selline suruv tunne peas. Seda on väga raske kirjeldada. Nagu miski suruks aju kokku. Aju oleks tugeva surve all. Valu haistingut mul otseselt ei esine, aga väga tugev ebameeldivus ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
arsti juurde võite ikka minna, saaksite mure ära kurta ja vaadatakse teid üle ka. Ega nohu pole olnud ?

Loe edasi

Mure

Miks Mul suhteliselt harva on kõrge vererõhk?
ykskord 160 ja mul Ninast jooksis verd ja peavalutas !

Vastas dr Sulev Haldre

Väga erinevad võimalikud põhjused.
Soovitan arstiga rääkida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi