Pingepeavalu 10.02.09 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!Olen k2inud oma peavaluga ka neuroloogi jutul ja diagnoosiks on pingepeavalu.torgiti mu s6rmi-varbaid n6elaga ja 6eldi,et kasvajat ei ole,lihtsalt pingepeavalu.minu jaoks pole see valu sugugi lihtne.m6nikord l2heb m66da kuid,ilma,et valu endast m2rku annaks ja samas v6ib valu piinta n2dalaid.selline valu sai alguse 2005 aastal,p2rast kaela n2rvip6letikku.alguse ta saakski nagu kaelast,edasi kuklale ja sealt yle terve pea.alguses oleks see nagu 6hetus,mis muutub valuks.kindlat aega,millal valu algab,pole.m6nikord 2rkan 66sel valu peale,teinekord algab see kohe hommikul,teinekord p2eval.hommikul 2rgates ma teinekord tean,et varsti hakkab pea valutama-tunnen seda kuidagi kaelas.kummardamine sellise peavalu puhul on t6sine piin,k6ik see valu koondub siis otsmikku.valu on selline pulseeriv,jookseb kuklast otsmiku poole.valgustundlikkust silmadel ei teki,myra on kyll veidi h2iriv.viimased peavalud olid ca 2 n2dalat tagasi ja kestsid umbes n2dala.valuvaigistina kasutan ibumetini 600.vahel piisab yhest tabletist,teinekord kahest.peale valu kadumist j22b selline paksu pea tunne v6i nagu oleks pea vati sees ja ymbritsev kostaks summutatult.m6ne aja m66dudes see tunne kaob.
tahaksin teada,kas ma saaks kuidagi seda peavalu v2ltida?lapsep6lves kukkusin uisutades,tekkis ka prillhematoomia.muhk sellest on siiani peas,parema silma kohal.kas mu peavaludel v6ib olla seos ka sellega?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Tere,
Tõenäoliselt seost lapseea traumaga ei ole.
Peavalu vältida (pigem valu tekkimise tõenäosust vähendada) aitab füsioteraapia, võib proovida nõelravi, kõik muud asjaolud, mida olete leidnud, et soodustavad valu teket.
Kui valu on liiga pidev ja sageli, võib kaaluda kroonilise valu ravimite kasutamist: rääkige perearstiga.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Pingepeavalu

Vahest jooksevad nagu külmajudinad üle pea, kui pea valutab ja ka vahest siis, kui ei valuta.. Ja otsaeest on tihtinagu pinges.. ärkan ka hommikuti nõrga peavaluga.. Mis mul on?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

pngetüüpi peavalu.

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on esinenud nõrk kuni keskmine peavalu iga päev u 2 nädalat. õhtuti peamiselt, enne magamaminekut. kas see võib olla pingepeavalu v võib olla midagi tõsisemat?

ma olen ysna mures, palun ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
jah see võib olla pingepeavalu, kuid kui mure ei lase elada, peate minema ka perearsti juurde.

Loe edasi

Pingepeavalu

Kas kroonilisest pingepeavalust võib areneda ajukasvaja, kui selle käes on kannatatud juba pea 1 aasta. Kuskilt lugesin, et ohtlikuks muutub see kui selle all kannatatakse 3-10.a. ???

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei arva nii.

Loe edasi

Pingepeavalu

tere,aastal 2004 oli mul kaks korda ajuverejooks,diagnoos-kavernoosne hemangioom....seejärel on pidevad peavalud...hommikul ärgates alati pea "paks",aprillis professori juures käimine andis vastuse,et ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
kui on võimalust, siis saatke palun meil

Loe edasi

Pingepeavalu

kas on antidepressantidest kasu pingepeavalu korral,kui mul on sellega grupp välja antud sest see viib haletsuseni enda suhtes,siis ainult nutan ja suur peavalu aina kasvab.on väga kehv olla .Palun vastake ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
antidepressantidest on kasu kindlasti, kuid peab arvestama depressiooni vormiga, millist antidepressanti valida.Selleks peaksite esmalt ikkagi perearsti poole pöörduma. Teie puhul ei ole niivõrd ...

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on tuim peavalu pea keskosas ja otsmiku ees ja ma tahtsin küsida kas veresoon ei lõhke ilma asjata

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere, kui veresoon lõhkeb siis ikka asja eest...
Aga Teie valu on pigem pingepeavalu ja selleks puhuks aitab võimlemine ja teatud ravimid. Valuvaigistid siin eriti ei aita.

Loe edasi

Pingepeavalu

nõrk valu meelekohtades,,näolihaste nn. kiskumistunne? Otsaesine uimane nõrk kõrvavalu? Surumis tunne....meelekohtades? Mis asi see on?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

kirjelduse järgi pingetüüpi peavalu.

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on peavalu v midagi säärast..valu on otseselt suht harva aga selline rõhuv tunne on koguaeg nag miski surux/pressix aju kokku.
ma ei tea kas see on just sellest tingitud aga ka sel momendil on ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Kirjelduse järgi pingepeavalu. Teiega peab kindlasti tegelema perearst või neurolloog. Oge hea registreerige end arsti vastuvõtule.

Loe edasi

Pingepeavalu

Mida ette võtta peavaludega kui arst on pannud diagnoosiks pingepeavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Mõistlik on leida peavalu soodustavad asjaolud ning kasutada valu raviks mõistlikul hulgal valuvaigisteid ja mittemedikamentoosse mõjutamise meetodeid.
Detailsemalt vastata ei saa.

Loe edasi

Pingepeavalu

Sooviksin teada kas pingepeavalude taustal võivad ilmneda ka üksikud migreenihood?mul diagnoositi pingepeavalu aga mulle tundus ,et hiljuti tabas mind hoopis migreenihoog.süda läks pahaks valguse ja müra ...

Vastas dr Sulev Haldre

Migreenihood võivad tekkida pingepeavalude taustal.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi