Mure 09.02.09 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere.Olen 41a.naine tallinnast.Vaatasin saatet,TERVISESAADE,kus räägiti pevalust.Mis ei pidanudki olema päris noormaalne nagu väitis minule üks neuroloogidest keda külastasin.Kuna töötan kah ühes haiglas siis paraku tuleb ka meil käia,kord kahe aasta tagant töötervishoiu arsi juures kontrollis.Tavalisel läbivaatusel selgus et temale ei meeldinud ,minu pinges õlad.Küsis kohe kas pea valutab selle ajani olin kannatanud juba üle3-me.nädala jubedaid pea vausid.Kasutasin ka muidugi valuvaigisteid.Mis muidugi ei võtnud ära seda valu ainult leevendasid.Öösel magasin nii sõna otseses mõtes istudes.Kuna oli vaja ka teha kopsupilti siis ta arvas et teeks ka kaelast pildi.Kaela pilt näitas et viienda ja kuuenda lüli vahel on kõhred,ja ka oli mingi tsüstjas kolle.Kus täpsemalt ja kui suur ta on ei tea.Neuroloog aga arvas et need peavalud ei ole sellest tingitud.Nagu mina tema otsusest aru sain et see on täitsa normaalne.Ja veel ütles ta mulle et kui see tsüst hakkab valu tegema peaksin tagasi minema.KUIDAS SAADA TEADA ET SEE JUST ONGI SEE TSÜST VALU.Kas teie saata aidata.Juba ette tänades.

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Tere,
Lülisamba radioloogilise uurimise eesmärk on üles leida vastava piirkonna luulised jm muutused, mis vajavad sekkumist või mingil muul moel ravi muutmist. Paraku ei aita tavaline "kaelapilt" kuigipalju parandada kaelavalu käsitlust - manipulatsioonid kaelal on niikuinii piiratud või keelatud, füsioterapeutiline ravi on väga soovitav, selle soovitab füsioterapeut.
Konkreetselt tsüsti kohta: arvan, et pilti vaatas radioloog ja otsustas, et "tsüst" ei vaja täiendavat käsitlust, see lihtsalt on seal. Valu seost tsüstiga ei ole võimalik hinnata.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Selline mure,et väga tihti peanahk valutab?
Juukseid kammides on nahk valus,sõrmi läbi juuste libistades on ka valus.

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan rääkida perearstiga, kes küsib lisaks teisi täpsustavaid küsimusi ja arutab Teiega, mida on mõistlik ja otstarbekas ette võtta.

Loe edasi

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Mure

Tere!
Mul on mure, nimelt, kui ma liigutan pead paremale või vasakule, siis käivad õrnad raginad pea alaosas. Mis see peaks tähendama?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei peagi midagi tegema.Ja tähendust sellel ka ei ole. Need on lubisooladest tihenenud lihased mis nõnda nagisevad.

Loe edasi

Mure

Mul esineb juba üle kuu selline suruv tunne peas. Seda on väga raske kirjeldada. Nagu miski suruks aju kokku. Aju oleks tugeva surve all. Valu haistingut mul otseselt ei esine, aga väga tugev ebameeldivus ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
arsti juurde võite ikka minna, saaksite mure ära kurta ja vaadatakse teid üle ka. Ega nohu pole olnud ?

Loe edasi

Mure

Miks Mul suhteliselt harva on kõrge vererõhk?
ykskord 160 ja mul Ninast jooksis verd ja peavalutas !

Vastas dr Sulev Haldre

Väga erinevad võimalikud põhjused.
Soovitan arstiga rääkida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi