Migreen 17.12.08 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere.


Selline mure on, et olin 13 aastane,. kui hakkasid mul imelikud hood.Nimelt hägunes nägemine, mis kestis umbes 20 minutit, siis järgnes vasaku poole surisemine nagu oleks halvatus ja see kestis ka kusagil 20 minutit. Kui see kõik oli taandunud hakkas meeletu peavalu, mida ei suutnud valuvaigistid leevendada.Siis sai tehtud uuringuid, kuna need hood käisid kuus korra regulaarselt ja uuringu tulemused olid korras.Diagnoos pandi migreen. sain ravimeid ja läksin ka ise nõelravisse, mis aitasid ja kadusid need hood.Nüüd olen 29 aastane ja kannatan uuesti nende hoogude all, see sai alguse peale lapse sündi , siis sai ennetatud hullemaks minemist ja käisin uuesti nõelravis aga nüüd eile kordus jälle see aga natuke teisiti. Tõusin hommikul ja olin puhanud, rõõmus ja läksin haiglasse last vaatama ja kui olin haiglasse jõudnud kadus nägemine nagu inimesed oleks poole kujud, selline hägune kõik ja jutt mida rääkisin oli ka kuidagi kajav mu peas, heitsin rahulikult lapse kõrvale pikali ja jäin ootama millal see mööda läheb.
20 minuti pärast tundsin kuidas kõik taastub ja läks 2 minutit mööda hakkas käsi ära surema ja ma ei tundnud enam kätt, edasi läks tuimus juba vasakusse näo poolde, isegi pool keelt suus oli tuim ja surises samuti pool pead aga huvitav on see , et ainult käsi , pea ja nägu surisesid, jalgadel polnud midagi.See kõik kokku kestis 45 minutit ja siis läks üle meeletuks peavaluks, palusin arstilt peavalu rohtu aga see natuke leevendas aga pea jäi ikka pakitsev ja raske otsa.Kuna see on väga ebameeldiv ja hirmutav ja tean, et lapsen polnud vahet kus olin, see hoog tabas ming kord tänaval, koolis, kodus, külas, kus iganes, siis mõtlen hirmuga, et sõidan autoga ja võib jälle see hoog tulla.Käisn oma perearstil ja ta suunas mind neuroloogile aga mõtleisn, et küsin enne ka teie arvamust, ka stõesti võib see olla migreen.Uurin ka selleks, et see aasta on meie peres olnud kolm surma ja kõik ajuinsuldiga.Ehk muretsen liiast aga loodan, et arstina saate aru, et see hirmutab ikka täitsa ära ja sooviks ikka teada, mis see on ja miks ta nii tekib ja ehk on ravimeid, mis ennetaks seda hoogu.

Sai nüüd pikk jutt aga ehk teile on ka mulle vastamiseks nii parem ülevaade minu haigusest, kui seda saab nii nimetada.

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Tere,

vabandan hilise vastuse pärast.
Hoogude kirjeldus viitab väga tõenäolisele auraga migreenile. Kõige sagedasem aurasümptoom on vaateväljade defekt. Samuti võib tekkida surin, tuimus või nõrkus näos, kehapooles. Võivad olla tajuhäired, seda ka ilma tüüpiliste auranähtudeta.
Neuroloogi konsultatsioon on vajalik selleks, et läbi arutada kõik mitte ainult migreeniga, vaid ka teised tervisesse puutuvad asjaolud. Seda selleks,et valida ravi ja arutada profülaktilise ravi vajadust. Tegelikult aura nähtusid leevendavaid ravimeid ei ole. Saab mõjutada järgnevat valu, kas valuvaigistitega või triptaanidega või hoopis mittemedikamentoossete vahenditega. Sagedaste migreenihoogude korral, või mitte nii sagedaste, kuid ebameeldiva auraga hoogude korral võib mõelda profülaktilisele ravile.
Kindlasti tuleb arutada arstiga aju vaskulaarsete haiguste riski. Perekonnas esinenud ajuinsuldid ei ole tõenäoliselt kuidagi seotud teie migreeni ja võimaliku riskiga, kuid parem on seda arutada neuroloogiga - mismoodi sugulased, mis tüüpi insult millises vanuses jne.
Auraga migreeni korral soovitatakse kindlasti mitte suitsetada, soovitatakse ka mitte kasutada suukaudseid rasestumisvastaseid vahendeid.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Migreen

Mul oli 6 aastaselt migreen ja mul on tunne et see on uueti tulnud . Jubedad peavalud kukla piirkonnas ja sellised väikesed piinavad valud pea küljeosas .
Kas migreen võib uuesti tekkida ?

Vastas dr Sulev Haldre

Migreen võib vahepealse vaikse aja järel muutuda jälle suuremaks probleemiks.

Loe edasi

Migreen

Tere!

Millest on põhjustatud pulseeriv tugev peavalu pärast sauna. Vahel kaasneb ka iiveldus. Tavaliselt algab mõni tund peale saunas käiku, samas ei esine iga kord peale sauna. Vererõhk on ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

kuumast, võib areneda migreen.

Loe edasi

Migreen

kui on migreen, pean ma võtma aspiriini eks,
aga see ei pidanud kasulik olema ja valud ei kao.
Pean ma kangemaid ravimid kasutama ?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
aspiriin võib aidata aga võib tarvitada ka muid ravimeid nt. paracetamol, ibuprofen

Loe edasi

Küsimus

Kas migreen saab ära tappa.

Vastas dr Sulev Haldre

Migreen ei tapa.

Loe edasi

Migreen

Tere!
Olen 15 aastane.

Mul on auraga migreen, millega kaasneb ka oksendamine (umbes iga 2-3 kuu tagant on mul migreen).
Mu küsimus on selline, et kas auraga migreen tapab ära? ...

Vastas dr Sulev Haldre

Tere,
auraga migreen võib olla väga ebameeldiv aga see ei tapa. Soovitan arstiga nõu pidada, võib olla leiate migreenihoogu leevendava või ärahoidva mooduse.

Loe edasi

Küsimus

Tere! Kas migreen ei tapa? Mul on auraga migreen vahetevahel ja siis kui see on, on nii paha olla, mul on siis selline tunne, et nüüd suren ära.

Vastas dr Sulev Haldre

Tere,
auraga migeen ei tapa.

Loe edasi

Küsimus

Tere!
Olen 15 ja mul on selline küsimus kas migreen tapab ära? PALUN VASTAKE!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
ei tapa

Loe edasi

Migreen

mul on päris tihti peavalu ja pea valutab mitu päeva järjest.kas see valu võib olla migreen? peavalu on juba aastaid.

Vastas dr Sulev Haldre

see valu võib olla migreen, võib ka mitte olla.

Loe edasi

Migreen

Mu pea valutab meelekohtadest ja tagant kuklast.
Valu on piinav,alla vaadates valu tugevneb.Valutab
umbes 2päeva järjest paar korda kuus.Valuvaigistid eriti üldse ei aita.Üks arst ütleb ,et ...

Vastas dr Sulev Haldre

Kui tugineda ainult mõnele kirjeldusele kirjas, on see pigem migreen kui pingetüüpi peavalu.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi