Mure 12.12.08 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!

Paar nädalat tagasi hakkas pea valutama, valutab siiani. Alguses oli valu tugevam, nüüd nõrgem. Valu asukoht muutub aga peamiselt paremal pool. Vahel nagu pistab peas, siis vaibub jälle. Kaelasooned on ka valusad. Esineb ka iiveldust ja kõhulahtisust, vahepeal on jalad ja käed jääkülmad aga higistavad. Arst ütles, et ärevus või pingevalu. Rinnal on punetust märgata ja nahk on õrn. Viimasel ajal on valu ja pinge ka seljas. Ühel hommikul vaadates allapoole justkui "rebis" selgroogu kaasa, oli valu. Kasutan rahustit Xanaxit, peavalu õrn aga vahel pistab. Kael ikka kange. Kas kõik see (peavalu, kaela pinge, seljavalu, nahaõrnus ja surve peas) on võimalik, et tegu on ärevuse või pingevaluga? Korra kahtlustasin kasvajat või muidagi. Milles on probleem Teie arvamusel?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Tere,
kaebuste kirjelduse järgi arvan, et tegemist on esmaselt ärevusega, mis omakorda toob esile kõikvõimalikud kehalised kaebused.
Soovitan lahti saada ärevusest, Xanax tohib kasutada suhteliselt lühiaegselt. Tuleb jõuda ärevuse põhjuseni ja seda reguleerida.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Selline mure,et väga tihti peanahk valutab?
Juukseid kammides on nahk valus,sõrmi läbi juuste libistades on ka valus.

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan rääkida perearstiga, kes küsib lisaks teisi täpsustavaid küsimusi ja arutab Teiega, mida on mõistlik ja otstarbekas ette võtta.

Loe edasi

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Mure

Tere!
Mul on mure, nimelt, kui ma liigutan pead paremale või vasakule, siis käivad õrnad raginad pea alaosas. Mis see peaks tähendama?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei peagi midagi tegema.Ja tähendust sellel ka ei ole. Need on lubisooladest tihenenud lihased mis nõnda nagisevad.

Loe edasi

Mure

Mul esineb juba üle kuu selline suruv tunne peas. Seda on väga raske kirjeldada. Nagu miski suruks aju kokku. Aju oleks tugeva surve all. Valu haistingut mul otseselt ei esine, aga väga tugev ebameeldivus ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
arsti juurde võite ikka minna, saaksite mure ära kurta ja vaadatakse teid üle ka. Ega nohu pole olnud ?

Loe edasi

Mure

Miks Mul suhteliselt harva on kõrge vererõhk?
ykskord 160 ja mul Ninast jooksis verd ja peavalutas !

Vastas dr Sulev Haldre

Väga erinevad võimalikud põhjused.
Soovitan arstiga rääkida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi