Mure 19.11.08 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere.
Mul tekkis umbes aasta tagasi pähe muhk, (ma ei ole kukkunud ega pead ka kuskile ära löönud), millega kaasnevad ka peavalud. Vahepeal on päris hull, iga päev võtsin päevas kolm korda 2-ks 500.st tabletti korraga. Valu kadus kaheks tunniks kuid siis ikka ja jälle tagasi. Päris korduvalt olen hommikuti ärganud üles meeletu peavaluga, viimasel ajal kuumahoogudega, ja nädal aega nüüd olen nägema hakanud õudusunenägusid. Käisin perearsti juures, kui tema ei ütlenud selle kohta midagi halba ja mainis vaid, et kui see suuremaks peax minema, siis et ikka tagasi lähexin. See on suuremaks läinud kuid tagasi ma ei ole läinud, kuna enamus ajast elan Soomes. Kui muhule peale vajutan siis on see ikka meeletu valu. Vahel mingi tegevuse käigus, kas siis pikutades või jalutades, lääb pähe äkiline valu, mis kestab umbes pool minutit või siis minut, kuidas kunagi. Siis olen nagu halvatud, pisarad tulevad silma ja liigutada ei saa ennast. Nüüd on ka silmad tundlikud,, kipitavad ja jalutavad. Kas oskate selle kohta midagi öelda.

Arst vastas:

dr Toomas Toomsoo

Neuroloog

Tere,

see võib olla nahaalaune kasvaja, mis ei ole halvaloomuline, mis võib ka valutada. Kindlasti ei põhjusta see muhk unenägusid, ega muid sümptomeid. Sefda muhku peaks võiks näidata üldkirurgile.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Selline mure,et väga tihti peanahk valutab?
Juukseid kammides on nahk valus,sõrmi läbi juuste libistades on ka valus.

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan rääkida perearstiga, kes küsib lisaks teisi täpsustavaid küsimusi ja arutab Teiega, mida on mõistlik ja otstarbekas ette võtta.

Loe edasi

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Mure

Tere!
Mul on mure, nimelt, kui ma liigutan pead paremale või vasakule, siis käivad õrnad raginad pea alaosas. Mis see peaks tähendama?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei peagi midagi tegema.Ja tähendust sellel ka ei ole. Need on lubisooladest tihenenud lihased mis nõnda nagisevad.

Loe edasi

Mure

Mul esineb juba üle kuu selline suruv tunne peas. Seda on väga raske kirjeldada. Nagu miski suruks aju kokku. Aju oleks tugeva surve all. Valu haistingut mul otseselt ei esine, aga väga tugev ebameeldivus ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
arsti juurde võite ikka minna, saaksite mure ära kurta ja vaadatakse teid üle ka. Ega nohu pole olnud ?

Loe edasi

Mure

Miks Mul suhteliselt harva on kõrge vererõhk?
ykskord 160 ja mul Ninast jooksis verd ja peavalutas !

Vastas dr Sulev Haldre

Väga erinevad võimalikud põhjused.
Soovitan arstiga rääkida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: