Migreen 31.08.08 / Peavalu

Külastaja küsib:

Sattusin peavalu lehele, otsides vastust alapalavikule ja mul on küsimus, millele selget vastust pole siiani saanud. Ei mäleta täpselt esimest korda, olin ehk 5-7. klassis, kui selliste tunnustega peavalu. See algab nii, et valu pole veel, aga silme ette tekib väike helendav siksakiline kujutis, justkui oleksin hõõglampi hetkeks vaadanud. See kujutis aja jooksul suureneb ja neid tuleb ka juurde, kuni kogu vaataväli (silmad kinni korral) nendega täitub.
See kokku kestab ehk 10-15 min. ja seejärel kaob.
Ja siis hakkab jõhker peavalu (pea keskel), mis valuvaigistiteta ei taha kaduda. Praeguseks olen õppinud "hõõglambi" alguse korral kohe 2 solpadeiini võtma ja see aitab valu ennetada.
Kirjeldatud peavalu esineb korra kuu või paari tagant, mõnikord ka sagedamini, kuid vahel ka harvem. Vahel tekib see raske füüsilise koormuse tagajärjel.
Olen tänulik igasuguse vastuse eest ning huvitab mind veel ka see, kas on kellelgi veel taolist kogemust. Ette tänades.

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

See on kirjeldus auraga migreenist. See on hea, et olete leidnud aurale järgneva peavalu ennetamise vahendi.