Mure 25.08.08 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 30a naine,töötan arvutitehnikuna. Juba 2a otsin abi. Alguses hakkasid langema juuksed, keelel tekkisid haavandidd, mis reageerivad hapule ja mõnele muule toidule. Käisin juuste pärast nahaarsti juures-määrati 10 päevane elektrokamm, retsp,juureravi, vitamiine ja spetsiaalne sampoon - polnud kasu. Keelega -allergoloogile-kõik ok. Perearst(lastearst) kontrollis verd rauasisaldus -ok. Edasi hakkasid peavalud, peaegu iga päev, peanahk valulik, pidevalt kuulen nagu mingit kõrget vilinat, mis kestab ka öösel (ärevus), iiveldus (autosõidul ja arvutiga mängimisel). Ei talu mingit müra, mis kahe lapse emal on eriti raske vältida. Suvepuhkuse ajal muutust polnud, tekib hirm . Mis te arvate, kas ma peaks pöörduma neuroologi pole? Ja kui palju võiks maksma minna peauuring?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Tere,
Juuste väljalangemine ja keelehaavandid võivad tekkida erinevatest kehalistest põhjustest. Uuringud võivad näidata mõnda selget nihet, aga ka ei pruugi. Neuroloogi konsultatsioon aitaks saada kindlusetunnet, et närvisüsteemiga midagi tõsist juhtunud ei ole (nii vähemalt tundub kirjast). Võib korraldada ka "peauuringu", mis küllalt tõenäoliselt samuti ei osuta juuste jne probleemi põhjusele. Aga siis on vähemalt kõik see teada ja saab tegeleda organismi üldise reguleerimise küsimustega.
Pea kompuutertomograafiline uuring maksab haigekassa teenuste loetelu järgi 477 krooni. See on hind tervishoiuasutusele, kindlustatud patsient korrektse suunamise korral ise ei maksa.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Selline mure,et väga tihti peanahk valutab?
Juukseid kammides on nahk valus,sõrmi läbi juuste libistades on ka valus.

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan rääkida perearstiga, kes küsib lisaks teisi täpsustavaid küsimusi ja arutab Teiega, mida on mõistlik ja otstarbekas ette võtta.

Loe edasi

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Mure

Tere!
Mul on mure, nimelt, kui ma liigutan pead paremale või vasakule, siis käivad õrnad raginad pea alaosas. Mis see peaks tähendama?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei peagi midagi tegema.Ja tähendust sellel ka ei ole. Need on lubisooladest tihenenud lihased mis nõnda nagisevad.

Loe edasi

Mure

Mul esineb juba üle kuu selline suruv tunne peas. Seda on väga raske kirjeldada. Nagu miski suruks aju kokku. Aju oleks tugeva surve all. Valu haistingut mul otseselt ei esine, aga väga tugev ebameeldivus ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
arsti juurde võite ikka minna, saaksite mure ära kurta ja vaadatakse teid üle ka. Ega nohu pole olnud ?

Loe edasi

Mure

Miks Mul suhteliselt harva on kõrge vererõhk?
ykskord 160 ja mul Ninast jooksis verd ja peavalutas !

Vastas dr Sulev Haldre

Väga erinevad võimalikud põhjused.
Soovitan arstiga rääkida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi