Mure 17.05.08 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!

Kukkusin neljapäeva öösel vastu reedet voodist kuidagi üle kaela pea peale (a' 50 cm minuga kokku kõrgus). Täpsemalt siis kuhugi vasema otsmiku ja kukla vahelise piirkonna peale. Esimese hooga oli hing kinni ja ahmisin õhku ning seejärel haarasin peast kinni, sest meeletu valu oli. Peaaegu kohe tulid ka külmavärinad ja käed hakkasid värisema jne. Kuni 15 min istusin niimoodi voodi kõrval maas ja kogusin end (elukaaslane tõi klaasiga vett ka juua), siis upitasin end voodisse tagasi ja jäin ka magama tagasi. Reede hommikul enne tööle minemist võtsin 2 ibuprofeeni tabletti igaks juhuks sisse, sest pea oli selline imelik nagu vati sees. Päeval oli igasugu erinevaid tundmusi - kael oli ja on siiani kange, seljalihased kuni keskseljani olid pinges ja liikumisel koondus vahel valu seljas nagu ühte kohta paremale roiete taha. Kõrvades nagu käisid külma ja kuuma lained või kohin vms. Pilt nagu sõitis kui püsti olla. Olulist suurt peavalu ei olnud. Sisikond kergelt nagu iiveldas ja silme eest ehk oli ka natuke rohkem valgustundlikum. Kummardades ja pead keerates lõi ja lööb siiani sinna vasemale pähe põrutada saanud piirkonda valu sisse. Perearsti telefoni teel kätte ei saanud reedel. Täna, st laupäeval on lisandunud ka kerge peavalu, kõrvades ikka vahelduva eduga kohiseb. Enamuse päevast olen siiani pikali olnud, aga nii palju, kui püsti käidud, siis pea liigutamisel ikka lööb valu ja kael ning selg on kanged. Kas nii kaua hiljem on mõtet end EMO'sse vms näitama minna või on see tavaline põrutuse järgne olukord? Peaksin lamama ja mitte raskusi tõstma jne? Valu korral ibuprofeeni võtma?

Arst vastas:

dr Toomas Toomsoo

Neuroloog

Tere,
reziim tehke selliselt nagu ise kõige parem tundub olevat.Erilisi soovitusi pole