Pingepeavalu 06.02.08 / Peavalu

Külastaja küsib:

Mul oli 2006 aasta detsembris pea trauma kus ma sain suure pingealt katki läinud tali ketiga vastu paremat kulmu ja kõrva, võttis korra silme eest mustaks ka. siis lihtsalt õmmeldi see Norras kinni ja Eestis ma ei käind peale seda kuskil uuringutel. peale seda valutas pea umbes viis kuud, suvel oli kõik ok aga nüüd on ta uuesti valutand neli kuud järjest igapäev, ühtegi päeva ei ole vahele jäänd. tehti pea MRT, üteldi et see on kõik korras. siis võeti vereanalüüsid ja tehti puukborolioosi testid, selle kliiniline test oli positiivne, peale seda võeti seljaajust vedelikku ja uuriti et närvisüsteemis midagi ei oleks ja see olevat ka korras. peavalud ongi nagu rohkem pea laes, külgedel ja siis otsaees ka. tihti paneb kõrvad kumisema on valgusele tundlik ja tuleb ka ette väikest tasakaalu häiret. ja on väga tundlik ka külma suhtes. on ka üteldud et need pingepeavalud aga kas pingepeavalusid on ka kuidagi füüsiliselt võimalik avastada?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Kindel asi on see, et trauma ei põhjustanud ajukoe muutusi ja neuroborrelioosi ei ole. Pingepeavalude kirjeldus on antud siinsamas peavalu kodulehe. Diagnoos põhineb tõesti kirjeldusel. Füüsiliselt ei ole võimalik pingepeavalu diagnoosida, selles mõttes et mingi aparaat annab pingepeavalu diagnoosi.
Sellele vaatamata, et MRT korras (see on muidugi eluliselt tähtis) võib valu mõnikord olla päris vastik ja elu häiriv. Selle kõige raviks tuleb pikemalt raviarstiga arutada Teile sobivaid menetlusi.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Pingepeavalu

Vahest jooksevad nagu külmajudinad üle pea, kui pea valutab ja ka vahest siis, kui ei valuta.. Ja otsaeest on tihtinagu pinges.. ärkan ka hommikuti nõrga peavaluga.. Mis mul on?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

pngetüüpi peavalu.

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on esinenud nõrk kuni keskmine peavalu iga päev u 2 nädalat. õhtuti peamiselt, enne magamaminekut. kas see võib olla pingepeavalu v võib olla midagi tõsisemat?

ma olen ysna mures, palun ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
jah see võib olla pingepeavalu, kuid kui mure ei lase elada, peate minema ka perearsti juurde.

Loe edasi

Pingepeavalu

Kas kroonilisest pingepeavalust võib areneda ajukasvaja, kui selle käes on kannatatud juba pea 1 aasta. Kuskilt lugesin, et ohtlikuks muutub see kui selle all kannatatakse 3-10.a. ???

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei arva nii.

Loe edasi

Pingepeavalu

tere,aastal 2004 oli mul kaks korda ajuverejooks,diagnoos-kavernoosne hemangioom....seejärel on pidevad peavalud...hommikul ärgates alati pea "paks",aprillis professori juures käimine andis vastuse,et ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
kui on võimalust, siis saatke palun meil

Loe edasi

Pingepeavalu

kas on antidepressantidest kasu pingepeavalu korral,kui mul on sellega grupp välja antud sest see viib haletsuseni enda suhtes,siis ainult nutan ja suur peavalu aina kasvab.on väga kehv olla .Palun vastake ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
antidepressantidest on kasu kindlasti, kuid peab arvestama depressiooni vormiga, millist antidepressanti valida.Selleks peaksite esmalt ikkagi perearsti poole pöörduma. Teie puhul ei ole niivõrd ...

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on tuim peavalu pea keskosas ja otsmiku ees ja ma tahtsin küsida kas veresoon ei lõhke ilma asjata

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere, kui veresoon lõhkeb siis ikka asja eest...
Aga Teie valu on pigem pingepeavalu ja selleks puhuks aitab võimlemine ja teatud ravimid. Valuvaigistid siin eriti ei aita.

Loe edasi

Pingepeavalu

nõrk valu meelekohtades,,näolihaste nn. kiskumistunne? Otsaesine uimane nõrk kõrvavalu? Surumis tunne....meelekohtades? Mis asi see on?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

kirjelduse järgi pingetüüpi peavalu.

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on peavalu v midagi säärast..valu on otseselt suht harva aga selline rõhuv tunne on koguaeg nag miski surux/pressix aju kokku.
ma ei tea kas see on just sellest tingitud aga ka sel momendil on ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Kirjelduse järgi pingepeavalu. Teiega peab kindlasti tegelema perearst või neurolloog. Oge hea registreerige end arsti vastuvõtule.

Loe edasi

Pingepeavalu

Mida ette võtta peavaludega kui arst on pannud diagnoosiks pingepeavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Mõistlik on leida peavalu soodustavad asjaolud ning kasutada valu raviks mõistlikul hulgal valuvaigisteid ja mittemedikamentoosse mõjutamise meetodeid.
Detailsemalt vastata ei saa.

Loe edasi

Pingepeavalu

Sooviksin teada kas pingepeavalude taustal võivad ilmneda ka üksikud migreenihood?mul diagnoositi pingepeavalu aga mulle tundus ,et hiljuti tabas mind hoopis migreenihoog.süda läks pahaks valguse ja müra ...

Vastas dr Sulev Haldre

Migreenihood võivad tekkida pingepeavalude taustal.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi