Mure 06.09.07 / Peavalu

Külastaja küsib:

Olin 22 (1982) kui haigestusin koos väikese tütrega mingisse kõrge palavikuga tõppe keset südasuve. Laps oli 2 a, minul palavikku 42 kraadi..ja nii neli-viis päeva.Puudus trelefon ja olime kahekesi. Et haige lapse eest hoolitseda, püüdsin kodus olevate rohtudega palavikku alla saada. Ühesõnaga sõin järjest ära allesoleva oleandomütsiini, aspiriini, analgiini ja muud tol ajal kasutuseol olnud ravimid. Saime hakkama.Kahe nädala pärast olin jalul kuid peas olid valud ja pead põõrata ei saanud, tekkisid tasakaalu häired ja väga tugev pearinglus . See kõik on siiani ja ilmneb kui olen kas väsinud või hakkan haigestuma. Olen käinud neuroloogide vastuvõtul, lahendust ei ole leitud ( ei ole üldse miskit leitud). Enne viimast rasedust olid paanikahäired, kirjutati FLUXI. Kummalisel kombel hoiab see ravim ära suures osas ka minu nüüdseks 26 aastat kestnud peavaevused. Pean ikka tõsiselt kurnatud olema, et see ilmuks.Tänaseks olen fluxi sõõnud juba ligi 3 aastat,Mingeid ärevushäireid mul ammu pole, rasedus ja sünnitus kulgesid normaalselt(2006). Nii kui lõpetan fluxi võtmise ilmuvad 3-4 päeva pärast pearinglus ja samal ajal on raskendatud hingamine.....Kas jäängi fluxi sõõma, see ju antidepressant ikkagi? ei tahaks nagu....Mis häda mul Teie arvates on kas oleks mõni muu vahend selle ärahoidmiseks? ( veel niipalju, et vererõhk on mul madal 60\90 enamasti küll 70\110).Ette tänades!

Arst vastas:

dr Toomas Toomsoo

Neuroloog

Tere,
eks see antidepressandi kasutamine peaks ikkagi ära lõppema, kuid kuidas,nii pikka aega tarvitanuna ei saa seda päeva pealt teha. Soovitan teil pöörduda psühhiaatri poole, kes korraldaks ka ka selle ärajämise ning vajadusel ka psühhoteraapia. See viimane aitaks Teid kindlasti.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Selline mure,et väga tihti peanahk valutab?
Juukseid kammides on nahk valus,sõrmi läbi juuste libistades on ka valus.

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan rääkida perearstiga, kes küsib lisaks teisi täpsustavaid küsimusi ja arutab Teiega, mida on mõistlik ja otstarbekas ette võtta.

Loe edasi

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Mure

Tere!
Mul on mure, nimelt, kui ma liigutan pead paremale või vasakule, siis käivad õrnad raginad pea alaosas. Mis see peaks tähendama?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei peagi midagi tegema.Ja tähendust sellel ka ei ole. Need on lubisooladest tihenenud lihased mis nõnda nagisevad.

Loe edasi

Mure

Mul esineb juba üle kuu selline suruv tunne peas. Seda on väga raske kirjeldada. Nagu miski suruks aju kokku. Aju oleks tugeva surve all. Valu haistingut mul otseselt ei esine, aga väga tugev ebameeldivus ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
arsti juurde võite ikka minna, saaksite mure ära kurta ja vaadatakse teid üle ka. Ega nohu pole olnud ?

Loe edasi

Mure

Miks Mul suhteliselt harva on kõrge vererõhk?
ykskord 160 ja mul Ninast jooksis verd ja peavalutas !

Vastas dr Sulev Haldre

Väga erinevad võimalikud põhjused.
Soovitan arstiga rääkida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi