Mure 29.04.07 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,
olen 21 neiu ja mu kaebused algasid juba 2006.a. suvel. korra kuus hakkasid käima hood, kus tööl olles tekkis südame pekslemine ning kadus tasakaal- ringi liikudes oli tunne nagu oleks justkui merehaige ja laevas - põrand kõikus jalge all, rõhumistunne kaelas jne. alguses seostasin seda ees ootava sapipõe opiga, mis pidi toimuma sept.2006. Opi järgselt kaebused aga ei kadunud vaid muutusid pidevaks ja saadavad mind siiani. närviarsti vastuvõtul käisin mustamäe polikliinikus ja sealne arst rõhus ainult depressioonile ja soovitas ravida antidepressantideega - kuna ma ise aga stressi ja depressiooni välistan, tõesti pole midagi suurt juhtunud viimasel ajal ja ei tunne midagi sarnast, siis ka nendega ravi ei alustanud. jaan. käisin ka meremeeste polikliinikus kompuutertomograafias peast, kus mingeid muutusi ei leitud. seejärel järgnes nõelravi dr. suidre juures kuna kaebused järgi ei andnud ja rõhumine kaelas, kuklas; peavalud ja pidev ebamugavustunne paremal peapoolel järgi ei andnud, samuti hakkas kohati kohin ja vilin paremas kõrvas. nõelravi arsti soovitusel sai tehtud röntgen kaelast, mis näitas kaelaosa lamenenud lordoosi ja see on siiani ainus asi, mis on leitud. olen käinud ka massaazis, hetkel veel ravivõimlemas ja füsioterapeudi juures, kuid olukord pole paranenud. talvel käis ühel öösel ka kiiraabi, kuna tekkisid üle kogu keha värinad ning ma ei suutnud oma keha kontrollida.käisin ka kõrvaarsti uuringutel, kuid sealt ka ei leitud seost mu kaebustele.pigem korduvad nädala-paari tagant samad sümptomid ja iga kord hullemini- hetkel on üle nädala juba peavalu ja pidev valu paremal pool pea keskkohast kõrva suunas ühes punktis.samuti on üldine nõrkus, valu esineb ka südame ümber ja pidevalt ajab haigustama, kuigi magan öösel korralikult ja hetkel viibin ka pidevalt kodus seega mingit piget pole. iiveldustunnet esineb samuti regulaaselt. põen ka kilpnäärme alatalitust, kuid see on igapäevase rohu võtmisega kontrolli all ja analüüsid on olnud korras.
enamus arste on soovitanud mul aga teha lisaks PERH-s tehtav magnetkompuuteruuring peast, sest see pidi olema kohasem, kuid närviarst ei nõustunud seda haigekassa kulul tegema. olen nüüd juba mõelnud omaalgatusel sinna minna, kuna nii noore inimesena ei saa ma pidevalt kodus olla ja antud kaebused pole ka sellised millega lihtsalt leppida. olen käinud ka veel alternatiivmeditsiini arstide juures, kellest üks kahtlustas hematoomi peas paremal pool, kuid tehtud kompuuteruuring seda ei näidanud(meditsiiniga mitte väga kursis inimesena ei oska muidugi öelda kas antud tehtud kompuuter seda ka näitama oleks pidanud).
jutt tuli pikk, kuid püüdsin kirja panna kõik olulisema. sooviksin Teie hinnangut olukorrale ja soovitusi, milliste arstide juurde peaks Tallinnas pöörduma ja milliseid uuringuid oleks vaja lisaks teha veel. olen juba nii kaua vaevelnud, et kohati tekib lausa hirm, mis minust veel üldse edasi saab....
ette tänades

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Tere,
saan aru, et seis ei ole hea. Mitte et konkreetne haigus oleks diagnoositud, vaid et erinevad kaebused elukvaliteeti oluliselt häirivad.
Tõenäoline, et rohked nõuandjad segadust veelgi suurendavad - eriti ilmekalt kirjas viidatud alernatiivravi arst, kes diagnoosis (kuidas ta küll sellele arvamusele tuli?) peas verevalumit. Tegelikult on ju kõik analüüsid ja kompuutertomograafia korras?!
Kirja teel ei saa rohkem soovitada, kui leida üks arst, kellega teil hea kontakt oleks. Kui tõesti kõik "kehalised" haigused välistatud on, saab mõelda ka võimalikust somatoformsest häirest.
Samas on väga oluline, et tehtud analüüsid ja kompuutertomograafia korras on.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Selline mure,et väga tihti peanahk valutab?
Juukseid kammides on nahk valus,sõrmi läbi juuste libistades on ka valus.

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan rääkida perearstiga, kes küsib lisaks teisi täpsustavaid küsimusi ja arutab Teiega, mida on mõistlik ja otstarbekas ette võtta.

Loe edasi

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Mure

Tere!
Mul on mure, nimelt, kui ma liigutan pead paremale või vasakule, siis käivad õrnad raginad pea alaosas. Mis see peaks tähendama?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei peagi midagi tegema.Ja tähendust sellel ka ei ole. Need on lubisooladest tihenenud lihased mis nõnda nagisevad.

Loe edasi

Mure

Mul esineb juba üle kuu selline suruv tunne peas. Seda on väga raske kirjeldada. Nagu miski suruks aju kokku. Aju oleks tugeva surve all. Valu haistingut mul otseselt ei esine, aga väga tugev ebameeldivus ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
arsti juurde võite ikka minna, saaksite mure ära kurta ja vaadatakse teid üle ka. Ega nohu pole olnud ?

Loe edasi

Mure

Miks Mul suhteliselt harva on kõrge vererõhk?
ykskord 160 ja mul Ninast jooksis verd ja peavalutas !

Vastas dr Sulev Haldre

Väga erinevad võimalikud põhjused.
Soovitan arstiga rääkida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi