Mure 24.02.07 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!
Olen väga mures oma tervise pärast!
Nimelt on mul juba umbes nädal aega olnud peas selline imelik hääl, või nagu surin või susin, selline nagu on "televiisori hääl" kui ta töötab. Tihti valutab pea. Vahest tagapoolt kuklast ja vahest pea pealt vasakult poolt.
Valu on tavaliselt suhteliselt nõrk, et ei võta mingeid valuvaigisteid ja nii, kuid siiski on see väga muret tekitav. Minu enda perearst ei saanud minu seletusest aru, ning ütles, et see on arvatavasti nohust ja nohurohuga peaks see ära minema. Kuid see hääl tekkis mul peas juba enne tugeva nohu tulemist ja peavalud on juba umbes sügisest saati.
Kui on vaja pöörduda arsti poole, siis kas neuroloogi juurde saab ka ilma perearsti saatekirjata?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Tere,
Nohu on sageli peavalu põhjuseks. Kui aga valu on juba sügisest, siis ei ole see piisav seletus. Perearsti arvamus on oluline selleks, et kontrollida tervist erinevate kehaliste haiguste suhtes. Ilmselt on selles osas kõik korras. Neuroloogiga on mõtet konsulteerida, kui peavalu on püsivalt probleemiks. Neuroloog on rohkem vilunud peavalu vorme eristama. Peaaju haigus on peavalu põhjuseks peavalutajate suure hulga juures vägaväga harva. Neuroloog aitab välistada peaaju haiguse. Edasi tuleb valida sobiv valude ravimoodus. Peavalu ravi ei seisne sageli vaid ravimite võtmises. Tähtis on ka elustiili korraldus, füsioteraapia jne.
Perearsti saatekiri on vajalik eriarstile pöördumisel. Ise saab pöörduda nö tasulisele vastuvõtule. Saatekiri on ikkagi soovitav, sest sellel on märgitud vajalikud andmed probleemi kohta.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Selline mure,et väga tihti peanahk valutab?
Juukseid kammides on nahk valus,sõrmi läbi juuste libistades on ka valus.

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan rääkida perearstiga, kes küsib lisaks teisi täpsustavaid küsimusi ja arutab Teiega, mida on mõistlik ja otstarbekas ette võtta.

Loe edasi

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Mure

Tere!
Mul on mure, nimelt, kui ma liigutan pead paremale või vasakule, siis käivad õrnad raginad pea alaosas. Mis see peaks tähendama?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei peagi midagi tegema.Ja tähendust sellel ka ei ole. Need on lubisooladest tihenenud lihased mis nõnda nagisevad.

Loe edasi

Mure

Mul esineb juba üle kuu selline suruv tunne peas. Seda on väga raske kirjeldada. Nagu miski suruks aju kokku. Aju oleks tugeva surve all. Valu haistingut mul otseselt ei esine, aga väga tugev ebameeldivus ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
arsti juurde võite ikka minna, saaksite mure ära kurta ja vaadatakse teid üle ka. Ega nohu pole olnud ?

Loe edasi

Mure

Miks Mul suhteliselt harva on kõrge vererõhk?
ykskord 160 ja mul Ninast jooksis verd ja peavalutas !

Vastas dr Sulev Haldre

Väga erinevad võimalikud põhjused.
Soovitan arstiga rääkida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi