Mure 10.01.07 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere

Mure järgmine - 2005 augustis algas mul ärevus- ja paanikahäire, millega kaasnes ka pidev pressimisetunne peas pluss muud sümptomid. Uuringud (sh ajuuuringud) korras. Pärast 10 kuud kannatamist otsustasin AD kasuks, ning nüüdseks olen Seroxati 20 mg päevas võtnud 9 kuud. Paanikahood kadunud, ärevusega enam vähem korras. Mis aga ei kao on survetunne peas. Hakkab suruma kuskil 11-12 ajal hommikul ning õhtuni välja. Tööpäeva lõpuks on surve nii tugev, et tekib lausa seline pooloimetu tunne. Mõtlemisvõime siis nullilähedane. Surub otsaees, meelekohtades, vahel ka põsesarnadele ja kuklas. Ka kael on tihti kange (valus ei ole). Tööpäeva lõpus, kui olen kodus voodis veidi puhanud või maganud, läheb paremaks, kuid päris head olekut ei tulegi ööpäeva jooksul. Ka nädalavahetusel ei ole eriti tugevat survet, kuigi pea on siiski tihti nö paks. Oma mõistusega eeldan, et see on mingit sorti pingetüüpi peavalu, kuid jagu ei saa. Olen proovinud massaazi, nõelravi, ujumist jne. Peavalurohtusid söönud ei ole. Äkki oskate anda head nõu, kuidas pead jälle selgeks saada ning ehk siis tuleks ka keskendumis- ja mõtlemisvõime tagasi.

Arst vastas:

dr Toomas Toomsoo

Neuroloog

Tere,
soovitan Teil mureteseda endale DVD lihaslõõgastus harjutustega.
Progressive Muskelentsapannung nach Jacobsen. Osta saate seda vaid läbi raamatukauplus Krisostomus kaudu, mis asub Tartus või tellite Amazon. com kaudu. Siis vaadake, et pole audio plaat vaid tellige ikka DVD.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Selline mure,et väga tihti peanahk valutab?
Juukseid kammides on nahk valus,sõrmi läbi juuste libistades on ka valus.

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan rääkida perearstiga, kes küsib lisaks teisi täpsustavaid küsimusi ja arutab Teiega, mida on mõistlik ja otstarbekas ette võtta.

Loe edasi

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Mure

Tere!
Mul on mure, nimelt, kui ma liigutan pead paremale või vasakule, siis käivad õrnad raginad pea alaosas. Mis see peaks tähendama?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei peagi midagi tegema.Ja tähendust sellel ka ei ole. Need on lubisooladest tihenenud lihased mis nõnda nagisevad.

Loe edasi

Mure

Mul esineb juba üle kuu selline suruv tunne peas. Seda on väga raske kirjeldada. Nagu miski suruks aju kokku. Aju oleks tugeva surve all. Valu haistingut mul otseselt ei esine, aga väga tugev ebameeldivus ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
arsti juurde võite ikka minna, saaksite mure ära kurta ja vaadatakse teid üle ka. Ega nohu pole olnud ?

Loe edasi

Mure

Miks Mul suhteliselt harva on kõrge vererõhk?
ykskord 160 ja mul Ninast jooksis verd ja peavalutas !

Vastas dr Sulev Haldre

Väga erinevad võimalikud põhjused.
Soovitan arstiga rääkida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: