Mure 15.12.06 / Peavalu

Külastaja küsib:

TERE,
Võibolla pole see päris õige koht kust küsida aga meil juhtus täna 1,5 aastase lapsega õnnetus - nimelt kõigutas tooli ja kukkus igavese põmakaga vastu klaaslauda. Silma nurga juures oli väike haav, verd ei tulnud, kui terve üks näopool oli punane vähemalt 30 minutit ja üks paari- kolme sendimeetrine sinikas tuli ka sinna silmanurga juurde, nuttis ta täiest kõrist kuskil 5 minutit ning ka hiljemgi tuli mõned korrad valu meelde. Teadvust ta ei kaodanud, ei oksendanud ka aga nii väike laps ju midagi veel öelda eriti ei oska, seega ei tea ,mis arvata. Hiljem isegi naersime ja mängisime nagu alati. Kas on põhjust muretseda, kas peaks minema arstile näitama?
Tean, et ega see õnnetus ilmselt viimaseks jää aga parem karta, kui kahetseda.

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Tere,
Kirja teel vastamine ei ole tõesti kõige parem viis ägedate probleemide lahendamiseks. Eriti peatrauma korral, kui tekib süvenev uimasus tuleb kiiresti konsulteerida arstiga.
Üldiselt saab kommenteerida situatsiooni küll. Trauma ajal teadvuse säilimine näitab, et põrutada sai peamiselt kolju (näoluud ja koljuluu) ilma närvisüsteemi kahjustuseta. Sinikas silma piirkonnas tekib suhteliselt lihtsalt. Ka teadvusekaotuseta trauma järgselt tuleb olla tähelepanelik (harvade) võimalike komplikatsioonid tekke suhtes.
Kokkuvõttes: kirjast ei tulene põhjust muretsemiseks aga kui tahate täiendavat kindlustunnet - konsulteeriga arstiga.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Selline mure,et väga tihti peanahk valutab?
Juukseid kammides on nahk valus,sõrmi läbi juuste libistades on ka valus.

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan rääkida perearstiga, kes küsib lisaks teisi täpsustavaid küsimusi ja arutab Teiega, mida on mõistlik ja otstarbekas ette võtta.

Loe edasi

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Mure

Tere!
Mul on mure, nimelt, kui ma liigutan pead paremale või vasakule, siis käivad õrnad raginad pea alaosas. Mis see peaks tähendama?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei peagi midagi tegema.Ja tähendust sellel ka ei ole. Need on lubisooladest tihenenud lihased mis nõnda nagisevad.

Loe edasi

Mure

Mul esineb juba üle kuu selline suruv tunne peas. Seda on väga raske kirjeldada. Nagu miski suruks aju kokku. Aju oleks tugeva surve all. Valu haistingut mul otseselt ei esine, aga väga tugev ebameeldivus ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
arsti juurde võite ikka minna, saaksite mure ära kurta ja vaadatakse teid üle ka. Ega nohu pole olnud ?

Loe edasi

Mure

Miks Mul suhteliselt harva on kõrge vererõhk?
ykskord 160 ja mul Ninast jooksis verd ja peavalutas !

Vastas dr Sulev Haldre

Väga erinevad võimalikud põhjused.
Soovitan arstiga rääkida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi