Peavalud 28.10.06 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere,

olen 22 aastane neiu ja mureks nö. "koguaeg kaasas käiv peavalu". Valu on suhteliselt nõrk, nii et tablette võtma ei pea ja mõnikord tegelikult ri panegi tähele, et pea valutab, aga kui tunnetama hakkan , siis saan aru, et ika valutab. Lokaliseerub ühte kohta:vasakule poole kõrva taha, mõnikord haarab ka suuremalt vasaku poole. Tuleb hooti ja siis läheb jälle ära, selline pulseeruv, tuksuv valu. Mõnikord tuleb ette ka täiesti valu vabasid aegu, nii paar nädalat või kuu , mõnikord on aga pikka aega seda tunda. Muidu mingeid muid tundemärke ei ole, endale tundun terve, aga ainult see väike peavalu, mis siiski paneb muretsema ja just sellepärast , et ta koondub ühte kohta nagu selline üks punkt oleks ainult, kus mul pea valutab. Teistes kohtades ei valuta. Ma ei tea kas see on oluline, aga umbes seitse aastat tagasi, lõi täpselt samasse kohta VÄGA tugev valu ja nii suur, et ajas nutma ja pikka aega esines, käisin arstide juures ja tehti ka röntgen ja oli korras, arst ei osanud öelda millest. Paar kuud läks mööda ja pärast kiikumist jäi kogu ülaselg kangeks ja lasin masseerida ja niikui vajutati ühte punkti abaluu all, kiirgas täpselt see sama valu mulle pähe, lasin siis ennast palju masseerida ja valud kadusid kuni siis tänaseni, kus nad ennast jälle tunda annavad. Samuti olen korra elus trepi pealt peaga vastu asfalti kukkun, kuid pärast seda mingeid peavalusid ei esinenud.Kas mul on vajalik pöörduda täpsustavamatele uuringutele, et äkki on ikkagi midagi hullemat, kasvaja vmt.?

Suur suur aitäh teile vastuse eest.

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Tere,
oluline on see, et see VÄGA suur valu 7 a tagasi sai ilmselt selgituse, mida see Ei olnud. Öelda täpselt valu liiki võib olla hoopis raskem.
Kui peavalu läheb ikka vahepeal täiesti ära ja nii on see olnud aastate jooksul, siis on tõenäoliselt tegemist "healoomulise" peavaluga.
Abaluu vajutamisel tekkiv valu peas (see tuttav valu) on suure tõenäosusega lihaspingetest tingitud. Tasub korrata neid võtteid, mis on eelnevalt aidanud.
Kirja alusel väga selget täpsustavate uuringute vajadust ei selgunud. Kui Teil püsivad kahtlused, tuleb seda arsti konsultatsioonil arutada.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud

mul on ühel peapoolel peavalud ja lõhkemistunded. ma tunnen et tahaks pilti taskusse visata ja peast käivad jõnksud läbi ja kokku kukkumis tunded on.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
võimalusi on mitmeid, alates migreenist kuni pohmellini. Vajalik on perearsti konsultatsioon.

Loe edasi

Küsimus

Millest ned peavalud üks pool valutab 3 päev juba kummardada ei sa ka.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ehk pole põskoopapõletikku ?

Loe edasi

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Peavalud

Mul on juba pikemat aega olnud peavalud,mis tulevad kuklast,torgetena.Otsmikul on aga ühtlane valu.Valuvaigistid ei aita.Milles võib olla asi??

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
alates lihaspingest kuni paljude muude variantideni. proovige kukla- kaela piirkonda määrida külmageeli, samuti otsmikule.

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalud võivad olla tingitud kõrgest vererõhust?

Vastas dr Sulev Haldre

Võivad küll.

Loe edasi

Peavalud

Minul on peavalud ja vahel on ka süda paha.On ka alatemperatuur 35,4.Pea kumiseb ja jalad on nõrgad.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

mis siis ikka, perearsti juurde ja asja arutama.

Loe edasi

Peavalud

mul on peavalud. ja väga tugevad peavalud. mis ei lase ültse mitte midagi teha... ja need peavalud on laupäeva ja pühapäeva hommikuti ja päris tihti. olen proovinud patjadega, et nagu sättinud neid igatepidi ...

Vastas dr Sulev Haldre

esimene käik perearsti juurde, kes valude iseloomu järgi määrab peavalu tüübi ja kontrollib vajadusel kehalist tervist.
Vajadusel suunab perearst Teid neuroloogi vastuvõtule.

Loe edasi

Peavalud

kas on ohtlik kui peale ajuinfarkti on tekkinud peavalud

Vastas dr Sulev Haldre

see ei ole ohtlik, kuid väärib tähelepanu ja vajadusel ravi.

Loe edasi

Peavalud

mul on olnud usna pikka aega olnud peavalud,kuskil 33aastat.nooruses olid tihedamini kui nuud.peaaegu iga nädal ,iivelduse ja oksendamisega,mis kestsid isegi3päeva.nuud on jäänud vähemaks,umbes iga 3kuu ...

Vastas dr Sulev Haldre

Arvan, et peavalud ei ole tekkinud kukkumise tagajärjel.

Loe edasi

Peavalud lapsel

Pöörduja on 9 aastase tütre ema. Peavalud on tütrel, kontrollitud silmad, vereproovid - korras,
peavalud ei sõltu õppimiskoormusest.
Millest võivad olla veel tingitud 9. aastase tüdruku peavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Paljust, näiteks, ülepingest, stressist, millega võib olla seotud pingepeavalu, aga võib olla ka tegemist migreeniga. Migreen võib alata väga noorelt. Täpsustamiseks oleks vaja konsulteerida neuroloogi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi