Migreen 17.05.06 / Peavalu

Külastaja küsib:

Olen peavaludega kakelnud juba üle 10aasta. Alguses olin lihtsalt voodis sest ei suutnud mitte midagi teha. Valgus, tänavamüra jne,, kõik ainult süvendas valu. Kui mitu aastat oli möödunud, tõdesin et pool noorest elust voodis saata ei ole just kõige arukam. Kuidagi õppisin neid valusid kannatama.
Vahepeal elasin aasta Eestist ära. Peavalud olid harvemad. Tõsi trennis käisin 2-3 nädalas ja elutempo oli kiire. See oli 6a tagasi. Viimase pooleteise aastaga on peavalud talumatutkes muutunud ja väga sagedad. Olen täheldanud et on kahte sorti peavalud. Ühed need mis tekivad kaela tundlikkuse tagajärjel(ebasobiv padi, tursunud kaelasooned) ja teine siis nn migreen ( vähamelt kaks korda kuus kuni 4 päeva).
Olen viimase 8a jooksul käinud kaks korda domograafias. Üks kord on ka EEG tehtud ( vist oli selline nimetus, pea pandi juhtmeid täis ja siis tehti miski uuring).
Perearstil olen päris tihti käinud sellise jutuga et midagi peab muutuma ja tahaks mingit muud ravimit proovida.
Loomulikult see kõik on väsitav. Väsitav on tunda oma kehas midagi, mille üle võimu pole. Ei ole ei endal ega ka ravimitel.
Ravimeid ma muidu võtsiin viimases hädas. Nüüd aga teen seda väga tihti aga mis sellest kasu!? Mitte üks rohi ei ole mu peavalu ära võtnud viimsel aastal.
Selline elu paneb proovile nii enese psüühika kui ka suhted lähedastega. Olen ka uurinud selle kohta, kuivõrd mõjutavad erinevad toiduained peavalu teket. Punase veini joomise jätsin kohe, kui sain selle mõjust teada. Tänaseks on alkohol mu elust peaaegu kadunud( u3pokaali shampust kuu jooksul). Tegelen tantsimisega. Varem käisin ka jooksmas aga viimasel ajal on see jalgadele suureks koormuseks olnud.
Peavalud oma olemuselt on ühel peapoolel silma taga. Mõnikord parem pool, mõnikord vasem pool. valud on tugevad ja ajavad iiveldama. Oksendanud ei ole.
Hetkel on peavalu ravimiks Dolmen. See ei aita. Perearst ütleb et ei ole nagu midagi muud soovitada....? Alles hiljuti avastasin et selle ravimi kõrvalmõjuks on peavalu?!
Nn migreeeni peavalud tekivad mul tavaliselt enne menstruatsiooni paar päeva , siis vahepeal on päev või kaks ilma valuta ja kui menstruatsioon läbi, siis jälle kuni 4päeva. Mina näen siin tugevat seost hormoonide kõikumisega. Kas see ikka on migreen? Kas hormoonide kõikumist kuidagi kontrolli alla ei saaks? Perearst diagnoosis PMS hetkel ravi ei saa sellele. Antibeebipillid vahetasin 2a tagasi plaastri vastu justnimelt peavalude tõttu. Alates oktoober 2005 ei ole ka plaastrit kasutanud, ainult kondoomi. Vähendamaks erinevaid peavalu tekitajaid.
Kas on olmeas mingeid uuringuid, mis seotud peavalude ja hormoonidega?
Millist ravimit peaksin kasutama?

Arst vastas:

dr Toomas Toomsoo

Neuroloog

Tere,

Teie peavalud on tõesti 2- te tüüpi, nii pingepeavalud, kui migreeni tüüpi. Soovitan Teil konkreetse nõu saamiseks pöörduda minu vastuvõtule.Ida- Tallinna Keskhaiglas. Vaatame ja paneme kõik seni tehtud uuringud ritta, ning hindame ka erinevaid ravivõimalusi.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Migreen

Mul oli 6 aastaselt migreen ja mul on tunne et see on uueti tulnud . Jubedad peavalud kukla piirkonnas ja sellised väikesed piinavad valud pea küljeosas .
Kas migreen võib uuesti tekkida ?

Vastas dr Sulev Haldre

Migreen võib vahepealse vaikse aja järel muutuda jälle suuremaks probleemiks.

Loe edasi

Migreen

Tere!

Millest on põhjustatud pulseeriv tugev peavalu pärast sauna. Vahel kaasneb ka iiveldus. Tavaliselt algab mõni tund peale saunas käiku, samas ei esine iga kord peale sauna. Vererõhk on ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

kuumast, võib areneda migreen.

Loe edasi

Migreen

kui on migreen, pean ma võtma aspiriini eks,
aga see ei pidanud kasulik olema ja valud ei kao.
Pean ma kangemaid ravimid kasutama ?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
aspiriin võib aidata aga võib tarvitada ka muid ravimeid nt. paracetamol, ibuprofen

Loe edasi

Küsimus

Kas migreen saab ära tappa.

Vastas dr Sulev Haldre

Migreen ei tapa.

Loe edasi

Migreen

Tere!
Olen 15 aastane.

Mul on auraga migreen, millega kaasneb ka oksendamine (umbes iga 2-3 kuu tagant on mul migreen).
Mu küsimus on selline, et kas auraga migreen tapab ära? ...

Vastas dr Sulev Haldre

Tere,
auraga migreen võib olla väga ebameeldiv aga see ei tapa. Soovitan arstiga nõu pidada, võib olla leiate migreenihoogu leevendava või ärahoidva mooduse.

Loe edasi

Küsimus

Tere! Kas migreen ei tapa? Mul on auraga migreen vahetevahel ja siis kui see on, on nii paha olla, mul on siis selline tunne, et nüüd suren ära.

Vastas dr Sulev Haldre

Tere,
auraga migeen ei tapa.

Loe edasi

Küsimus

Tere!
Olen 15 ja mul on selline küsimus kas migreen tapab ära? PALUN VASTAKE!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
ei tapa

Loe edasi

Migreen

mul on päris tihti peavalu ja pea valutab mitu päeva järjest.kas see valu võib olla migreen? peavalu on juba aastaid.

Vastas dr Sulev Haldre

see valu võib olla migreen, võib ka mitte olla.

Loe edasi

Migreen

Mu pea valutab meelekohtadest ja tagant kuklast.
Valu on piinav,alla vaadates valu tugevneb.Valutab
umbes 2päeva järjest paar korda kuus.Valuvaigistid eriti üldse ei aita.Üks arst ütleb ,et ...

Vastas dr Sulev Haldre

Kui tugineda ainult mõnele kirjeldusele kirjas, on see pigem migreen kui pingetüüpi peavalu.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: