Pearinglus 29.04.06 / Peavalu

Külastaja küsib:

TEKIB VAHEL ERITI TÖÖL PEARINGLUS TUNNENAGU HAKKAKS PILTI EEST ÄRA VIIMA KUID TEGELIKULT KOKKU MA KUKKUNUD EI OLE,SAMAS TEKIB TOHUTU RÕHUV TUNNE NINA JA OTSMIKU VAHEL NAGU NAGU ÕHKU PRESSIKS KEEGI SILMADE JA OTSMIKU VAHELE.SAMAS PEAN TÖÖ TÕTTU KAELA KEERAMA 1500 KORDA PÄEVAS JA KAEL ON NATUKENE TURSUNUD,KUID LAUPÄEVAL TEKIB IKKA
SEE RÕHUNISE VAHEL KUIGI KAEL NATUKENE VALUS JA PINGES ON KUID JUBA PAREM.TEHTUD KA PÕSKKOOPA PILT JA 1AASTA TAGASI SELJAVEDELIKU UURING,KÕIK NORMIS.KAS AJUKASVAJAT SAAB KA SELJAVEDELIKUST KINDLAKS TEHA,KÜSIMUS EI TÄHENDA ET MUL OLEKS SEE MUIDUGI SEST PEAVALUSID MUL NAGU EI OLE VÄHEMALT MITTE ERITI.

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Pearingluse põhjuseid on palju. Üldine pearinglus e. karusselli tunne on tavaliselt seotud kõrvas paikneva tasakaaluorgani häirega ja ei viita ajuhaigusele. Igal juhul aitab arsti konsultatsioon tõlgendada kaebusi ja leida nende põhjuseid.
Seljavedeliku uurimisega saab vaid kaudselt hinnata ajukasvaia olemasolu. Tegeliku vajaduse korral on vaja teha kompuutertomograafiline või magnetresonantstomograafiline uuring.