Pearinglus 27.04.06 / Peavalu

Külastaja küsib:

2,5 kuud tagasi said minu hädad alguse. Põhiliselt vaevasid mine pearinglus, süda paha, neelemishäired, poomistunne kaelel ning surinad kätes, seljas ja kuklas. Erinevate erstide arvamus oli paanikahäired. Ravi selle vastu ei ole saanud. Tänaseks päevaks on mind vaevama jäänud imelik tunne kukla piirkonnas, see ei ole nagu valu vaid surin, kuigi vahest käib torke moodi valusutsakas läbi, poomistunne kaelel ja neelemishäired on samuti püsima jäänud. Kas tegu on ikka paanikahäiretega või oleks vaja kompuuteruuringut ajust ja tervest peast?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Kirja teel ei ole võimalik hinnata kompuuteruuringute vajadust. Paanikahäired on kirjelduse järgi täiesti võimalikud. Kindlasti on erinevate arstide poolt korduvalt leitud, et muid haigusi ei ole.
Sellise seisundi ravis peaks kasutama antidepressante ning võimalusel ja sobivusel psühhoteraapiat.