Pingepeavalu 13.04.06 / Peavalu

Külastaja küsib:

Minul mureks pingepeavalu, mis kestab juba ca 6 kuud. Valu ei ole tugev, pigem surve ja pressimise iseloomuga otsmikul ja meelekohtades. Surve peas hakkab tavaliselt kella 11 paiku (kell 8 algab tööpäev) ning päeva edenedes aina tugevneb. Tööpäev lõpuks olen juba suht oimetu sellest ning mõtlemis- ja keskendumisvõime on nullilähedane. Ka kael on tihti kange. Samuti käib pea ringi peaagu pidevalt ning väsimus ja jõuetus on tugev, tänu ärevusele esineb ka tihti tajuhäireid.Nädalavahetused on oluliselt paremad. Nüüdseks on sellest tekkinud ka juba ärevushäire, lihtsalt niivõrd ebamugav on pidevalt olla. Pea, kaela jm uuringud on tehtud, kõik on korras õnneks. Töö on arvutiga ning on ka palju mõtlemist, iseenesest väga meeldiv ja põnev töö, kannan prille -3, arvutikaitse prillidel peal. Teen kõiki soovitusi- nn kontoritöö harjutusi, puhkan silmi tööpäeva jooksul, elan tervislikult (ei suitseta, ei joo kohvi, ei joo alkoholi, toit tervislik ja mitmekesine), käin ujumas, massaaze olen võtnud, tegelen keppikõnniga, tugevamat trenni praegu tänu peale lihtsalt ei jaksa. Elu on muidu ilus, puudu ei ole millestki. Valuvaigistid ei mõju ükski sellele survele. Nüüd proovimisel juba kolmandad antidepressandid (Coaxil ei mõjunud kuskile, Zoloft ajas ärevuse lakke), praegu neljas nädal Seroxadiga ja ikka ei midagi paremat peaga:(, ärevus hakkab küll järgi õnneks andma. Kas on veel soovitusi, kommentaare, nii minul kui mu perearstil hakkab mõistus otsa saama. Palun tõesti mingitki nõu.

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Kõik vajalikud uuringud on tehtud, peaaju on ehituslikult korras. See on esmaselt tähtis teadmine enne kui ravi sihtpunkt suunatakse ärevuse leevendamisele ning teistele kirjeldatud probleemidele.
Näen, et olete väga teadlik ja sihikindel tervislike eluviiside järgija ning teete kõik mis vaja. Kahjuks ei tule oodatud efekt nii kiiresti kui soovite. Siiski märgite, et ärevus hakkab järele andma. Minu arvates on see väga oluline eeldus ka teiste kaebuste paranemiseks.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Pingepeavalu

Vahest jooksevad nagu külmajudinad üle pea, kui pea valutab ja ka vahest siis, kui ei valuta.. Ja otsaeest on tihtinagu pinges.. ärkan ka hommikuti nõrga peavaluga.. Mis mul on?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

pngetüüpi peavalu.

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on esinenud nõrk kuni keskmine peavalu iga päev u 2 nädalat. õhtuti peamiselt, enne magamaminekut. kas see võib olla pingepeavalu v võib olla midagi tõsisemat?

ma olen ysna mures, palun ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
jah see võib olla pingepeavalu, kuid kui mure ei lase elada, peate minema ka perearsti juurde.

Loe edasi

Pingepeavalu

Kas kroonilisest pingepeavalust võib areneda ajukasvaja, kui selle käes on kannatatud juba pea 1 aasta. Kuskilt lugesin, et ohtlikuks muutub see kui selle all kannatatakse 3-10.a. ???

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei arva nii.

Loe edasi

Pingepeavalu

tere,aastal 2004 oli mul kaks korda ajuverejooks,diagnoos-kavernoosne hemangioom....seejärel on pidevad peavalud...hommikul ärgates alati pea "paks",aprillis professori juures käimine andis vastuse,et ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
kui on võimalust, siis saatke palun meil

Loe edasi

Pingepeavalu

kas on antidepressantidest kasu pingepeavalu korral,kui mul on sellega grupp välja antud sest see viib haletsuseni enda suhtes,siis ainult nutan ja suur peavalu aina kasvab.on väga kehv olla .Palun vastake ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
antidepressantidest on kasu kindlasti, kuid peab arvestama depressiooni vormiga, millist antidepressanti valida.Selleks peaksite esmalt ikkagi perearsti poole pöörduma. Teie puhul ei ole niivõrd ...

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on tuim peavalu pea keskosas ja otsmiku ees ja ma tahtsin küsida kas veresoon ei lõhke ilma asjata

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere, kui veresoon lõhkeb siis ikka asja eest...
Aga Teie valu on pigem pingepeavalu ja selleks puhuks aitab võimlemine ja teatud ravimid. Valuvaigistid siin eriti ei aita.

Loe edasi

Pingepeavalu

nõrk valu meelekohtades,,näolihaste nn. kiskumistunne? Otsaesine uimane nõrk kõrvavalu? Surumis tunne....meelekohtades? Mis asi see on?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

kirjelduse järgi pingetüüpi peavalu.

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on peavalu v midagi säärast..valu on otseselt suht harva aga selline rõhuv tunne on koguaeg nag miski surux/pressix aju kokku.
ma ei tea kas see on just sellest tingitud aga ka sel momendil on ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Kirjelduse järgi pingepeavalu. Teiega peab kindlasti tegelema perearst või neurolloog. Oge hea registreerige end arsti vastuvõtule.

Loe edasi

Pingepeavalu

Mida ette võtta peavaludega kui arst on pannud diagnoosiks pingepeavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Mõistlik on leida peavalu soodustavad asjaolud ning kasutada valu raviks mõistlikul hulgal valuvaigisteid ja mittemedikamentoosse mõjutamise meetodeid.
Detailsemalt vastata ei saa.

Loe edasi

Pingepeavalu

Sooviksin teada kas pingepeavalude taustal võivad ilmneda ka üksikud migreenihood?mul diagnoositi pingepeavalu aga mulle tundus ,et hiljuti tabas mind hoopis migreenihoog.süda läks pahaks valguse ja müra ...

Vastas dr Sulev Haldre

Migreenihood võivad tekkida pingepeavalude taustal.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: