Mure 03.04.06 / Peavalu

Külastaja küsib:

Praktiliselt samad sümptomid on mul kestnud nüüdseks kaks nädalat. Ainuke erinevus seisneb selles, et minul on olnud korduvaid peatraumasid ja peale tema loetletud sümptomite esineb mul väiksemagi pingutuse korral näonaha õhetamine, mis möödub puhkeasendis. Iga õhtu tõuseb väikene palavik ( 37,2 - 37, 5 ) , mis hommikuks on langenud 36,4 peale. Aeg - ajalt on pea nii uimane, et tekib küsimus, kas ma varsti enam maailmapildist aru saan ... Aga antud vastus ( meeleolu häired) ei tundu siin olevat omal kohal, sest olen leidnud , et pea uimasus ei sõltu meeleolust. Näiteks oli ükspäev töö juures eriti raske ja konfliktne, samas ei tundnud , et see oleks hiljem antud tunnet muutnud. Teisalt käisime nädalavahetusel perega ühel Eesti väikesaarel puhkamas , kõik oli meeldiv, kõik sujus, ei olnud raha- ega olmeprobleeme. Ometigi oli ikka õhtuks väike palavik ja uimane pea. Kusjuures uimane pea ise tuli äkki, kuidagi ootamatult - äkki lihtsalt oli kõik pisut uimasem. Ei suuda keskenduda, meenutada ja ette kolm käiku ette mõtlemine on eriti raske. Sellesama kirja kirjutamine nõudis ohtralt korrigeerimist, kuna kogu aeg kipuvad tulema valed tähed valel ajal. Kas tegemist võib olla areneva ajukahjustusega või mõne muu ajutegevust pärssiva haigusega?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Esmalt lähtun Teie poolt märgitud kaebuste kestusest - kaks nädalat. Hiljuti tekkinud probleemide vastust ei saa hästi kirja teel anda. Kindlasti tuleb otse arsti poole pöörduda. Peatraumad võivad mõnikord olla kogupildis olulised, kuid minu arvates on sageli nende seos hilisemate probleemidega ülehinnatud.
Teie kirja viimases lauses esitatud küsimusele vastamiseks pakun võimaluse kohtuda vastuvõtu ajal.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Selline mure,et väga tihti peanahk valutab?
Juukseid kammides on nahk valus,sõrmi läbi juuste libistades on ka valus.

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan rääkida perearstiga, kes küsib lisaks teisi täpsustavaid küsimusi ja arutab Teiega, mida on mõistlik ja otstarbekas ette võtta.

Loe edasi

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Mure

Tere!
Mul on mure, nimelt, kui ma liigutan pead paremale või vasakule, siis käivad õrnad raginad pea alaosas. Mis see peaks tähendama?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei peagi midagi tegema.Ja tähendust sellel ka ei ole. Need on lubisooladest tihenenud lihased mis nõnda nagisevad.

Loe edasi

Mure

Mul esineb juba üle kuu selline suruv tunne peas. Seda on väga raske kirjeldada. Nagu miski suruks aju kokku. Aju oleks tugeva surve all. Valu haistingut mul otseselt ei esine, aga väga tugev ebameeldivus ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
arsti juurde võite ikka minna, saaksite mure ära kurta ja vaadatakse teid üle ka. Ega nohu pole olnud ?

Loe edasi

Mure

Miks Mul suhteliselt harva on kõrge vererõhk?
ykskord 160 ja mul Ninast jooksis verd ja peavalutas !

Vastas dr Sulev Haldre

Väga erinevad võimalikud põhjused.
Soovitan arstiga rääkida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: