Mure 30.03.06 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere.
Mul otsest peavalu ei ole, aga on selline rõhumise tunne silmade ja otsaesise piirkonnas. Tunnen ka pidevat väsimust ja pea uimasust ning päev läbi on selline tunne, et tahaks pikali visata. Lisaks on ka mõttetegevus ja mälu halvenenud. On tekkinud raskusi keerulisema sisuga lausetest aru saamisega. Väga raske on ka millegisse süveneda, midagi meenutada või muidu millegi üle mõelda. Vahest ei suuda ka mingisuguseid üldkasutatavaid sõnu meelde tuletada ning kellegagi vesteldes mõte lihtsalt kaob poole jutu pealt ära. Lisaks sellele on tekkinud ka suur hajameelsus. Aja kulg on märgatavalt kiirenenud. Tundub nagu aeg lendaks. Olen täheldanud ka silmanägemise halvenemist. Koolis on õppimine muutunud tükk maad raskemaks ning teatud asjadest ei saa kohe kuidagi aru. Kooli kohapealt on selline tunne, nagu mälu oleks vaid hetkeline st, et paljud kuu aega tagasi õpitud asjad on juba meelest läinud. Vahest ei tule isegi algklassides õpitud teada-tuntud asjad meelde. Olen just mures ees seisvate eksamite pärast, eriti matemaatika osas. Halvenenud on veel inglise keele oskus. Tundub, et vähenenud on ka emotsionaalsus (naljakad asjad ei aja eriti naerma, on tekkinud ükskõiksus jne). Ka linnas orienteerumine on raskemaks muutunud. Kõige lõpuks veel selline asi, et vahetevahel on tunda südame tagumist ning kergesti (väikese pingutuse peale) hakkab palav.
Mulle tundub, et asi algas tegelikult juba mõni aasta tagasi, aga siis ei olnud peaaegu midagi tunda. Mingisuguseid peatraumasid pole ka olnud. Kõigepealt, hakkas tunduma, et aeg läheb kiiremini kui peab. Selline asi kestis vist paar aastat. Umbes aasta tagasi hakkasin tundma ka teatud määral ükskõiksust. Mälu ning mõttetegevuse probleeme tundsin esimest korda sügisel, kui tekkisid kerged raskused keerulisemast jutust aru saamisega. Põhiline on see, et asi läheb vähehaaval järjest hullemaks.
Mitu korda on käidud ka arsti juures. Oktoobris käisin kompuutertomograafias. Avastati otsmikukoopa põletik, mille ravisin terveks. Ajust aga ei leitud midagi. Kirjutatud on ka igasuguseid rohtusid, mis sisaldavad ajule kasulikke toitaineid, parandavad tema verevarustust ning mõjuvad rahustavalt ja depressiooni vastaselt. Abi pole aga olnud.

Ehk oskaksite aidata?

Arst vastas:

dr Toomas Toomsoo

Neuroloog

arvan et siin on ikka tegemist meeleoluhäiretega. Võib olla peaks siiski uuesti arsti juurde minema ja paluda ehk psühholoogi juurde saatmist. Kes teeks vajalikud testid ja annaks ehk see päarema ülevaate mida konkreetsemalt tegema peab.
Kui Teil muud võimalust pole siis võite pöörduda ka Ida- Tallinna Keskhaigla Peavalukeskusesse. Info tel. 1900 ja registreerida end vastuvõtule.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Selline mure,et väga tihti peanahk valutab?
Juukseid kammides on nahk valus,sõrmi läbi juuste libistades on ka valus.

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan rääkida perearstiga, kes küsib lisaks teisi täpsustavaid küsimusi ja arutab Teiega, mida on mõistlik ja otstarbekas ette võtta.

Loe edasi

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Mure

Tere!
Mul on mure, nimelt, kui ma liigutan pead paremale või vasakule, siis käivad õrnad raginad pea alaosas. Mis see peaks tähendama?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei peagi midagi tegema.Ja tähendust sellel ka ei ole. Need on lubisooladest tihenenud lihased mis nõnda nagisevad.

Loe edasi

Mure

Mul esineb juba üle kuu selline suruv tunne peas. Seda on väga raske kirjeldada. Nagu miski suruks aju kokku. Aju oleks tugeva surve all. Valu haistingut mul otseselt ei esine, aga väga tugev ebameeldivus ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
arsti juurde võite ikka minna, saaksite mure ära kurta ja vaadatakse teid üle ka. Ega nohu pole olnud ?

Loe edasi

Mure

Miks Mul suhteliselt harva on kõrge vererõhk?
ykskord 160 ja mul Ninast jooksis verd ja peavalutas !

Vastas dr Sulev Haldre

Väga erinevad võimalikud põhjused.
Soovitan arstiga rääkida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi