Mure 13.02.06 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere

Olen uuesti K.L ja mureks ikka see peas tekkiv survetunne keskendudes. Prillidega on kõik korras, silmaarstil käidud, klaasidel ka arvutikaitse peal. Tööasendiga samuti kõik korras, varem ei ole olnud sellist muret samas asendis töötades. Olen proovinud harjutusi tööpäev jooksul, tegelen ka kepikõnniga. Jätsin mainimata, et 2005 suve alguses põdesin ka kergel kujul puukentsefaliiti, kuid see peaks küll nüüdseks ju möödas olema, sest juba suve lõpul tundsin end suhteliselt hästi. Kas psüühiline stress võib tõesti nii mõjuda? Perearst pakkus välja , et proovida antidepressante (Coaxil), mida arvate Teie? (kõik uuringud on tehtud, sh peaaju MRT, kilpnääre jms), kõik ka korras?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Ega viimase lause küsimärk ei tähenda, et tulemused pole teada?
Lähtun sellest, et KÕIK uuringud on korras - veri, hormoonid, MRT. Seda on hea teada, sest kuigi kõik survetunde tekkimise asjaolud - töö ,stress jne viitavad tekkepõhjusele, siis mõnikord võib selle taga olla mitte päris tüüpiliselt avalduv haigus. Väsimust võib põhjustada mistahes haigus - vereloome, kilpnääre, süda, aju jne. Aga ikkagi, kui kõik analüüsid ja uuringud korras on, siis ei ole need võimalused tõenäolised. Peaaju koe mistahes patoloogia oleks MRT abiga hõlpsalt avastatav. Sellepärast arvan, et perearsti plaan on hea, antidepressant võiks olla sobiv. Muidugi tuleb ravi tulemusi jälgida ja kui vaja, midagi muuta.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Selline mure,et väga tihti peanahk valutab?
Juukseid kammides on nahk valus,sõrmi läbi juuste libistades on ka valus.

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan rääkida perearstiga, kes küsib lisaks teisi täpsustavaid küsimusi ja arutab Teiega, mida on mõistlik ja otstarbekas ette võtta.

Loe edasi

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Mure

Tere!
Mul on mure, nimelt, kui ma liigutan pead paremale või vasakule, siis käivad õrnad raginad pea alaosas. Mis see peaks tähendama?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei peagi midagi tegema.Ja tähendust sellel ka ei ole. Need on lubisooladest tihenenud lihased mis nõnda nagisevad.

Loe edasi

Mure

Mul esineb juba üle kuu selline suruv tunne peas. Seda on väga raske kirjeldada. Nagu miski suruks aju kokku. Aju oleks tugeva surve all. Valu haistingut mul otseselt ei esine, aga väga tugev ebameeldivus ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
arsti juurde võite ikka minna, saaksite mure ära kurta ja vaadatakse teid üle ka. Ega nohu pole olnud ?

Loe edasi

Mure

Miks Mul suhteliselt harva on kõrge vererõhk?
ykskord 160 ja mul Ninast jooksis verd ja peavalutas !

Vastas dr Sulev Haldre

Väga erinevad võimalikud põhjused.
Soovitan arstiga rääkida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: