Mure 07.02.06 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere

Minul mure sellise veidra peavaluga. Nimelt on juba umbes kolm kuud peavalu (õigemini survetunne otsaees ja meelekohtades), mis on seotud keskendumisega. Töö nõuad palju mõtlemist ja arvuti taga olemist ning mida rohkem on vaja mõelda ja keskenduda, seda tugevamaks surve läheb. Vahel olen õhtuks ikka nö päris ogar peast. Varem ei ole taolist muret olnud, kuigi mõtlemistööd on ikka üksjagu olnud. Iseenesest on töö väga huvitav ja meeldiv minu jaoks. Hommikuti survet ei ole üldse, kuid vaikselt on hakanud tekkima ilmselt ka hirm pealelõunase aja ees, mil surve tuleb ning juba enne tuleb tusatuju peale:(. Nädalavahetusel seda muret ei ole. Mure on suur, kuna töö nõuab tegemist, kuid niimoodi on ääretult raske keskenduda. Olen proovinud massaazi, ujumist, nõelravi, käin regulaarselt aeroobika trennis, olen tervislike eluviisidega- ei midagi. Andke head nõu palun, kuidas sellest peasurvest jagu saada?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Peavalu kirjeldusest on näha selle selge seos tööga (nädalavahetusel ei ole). Ühest soovitust ei ole, aga kas on korras nägemisteravus (prillid õiged (kui on)?), kas arvutitooli ja laua kõrgused on optimaalsed? kas regulaarsed harjutused tööpäeva sees aitavad? kui tööl, siis kas pigem psüühiline stress või ehk fikseeritud istuv asend on peapinge tekkega seotud?
Sellised "poolmeditsiinilised" küsimused-nõuanded esmalt, alles siis võibolla mõned ravimid.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Selline mure,et väga tihti peanahk valutab?
Juukseid kammides on nahk valus,sõrmi läbi juuste libistades on ka valus.

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan rääkida perearstiga, kes küsib lisaks teisi täpsustavaid küsimusi ja arutab Teiega, mida on mõistlik ja otstarbekas ette võtta.

Loe edasi

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Mure

Tere!
Mul on mure, nimelt, kui ma liigutan pead paremale või vasakule, siis käivad õrnad raginad pea alaosas. Mis see peaks tähendama?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei peagi midagi tegema.Ja tähendust sellel ka ei ole. Need on lubisooladest tihenenud lihased mis nõnda nagisevad.

Loe edasi

Mure

Mul esineb juba üle kuu selline suruv tunne peas. Seda on väga raske kirjeldada. Nagu miski suruks aju kokku. Aju oleks tugeva surve all. Valu haistingut mul otseselt ei esine, aga väga tugev ebameeldivus ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
arsti juurde võite ikka minna, saaksite mure ära kurta ja vaadatakse teid üle ka. Ega nohu pole olnud ?

Loe edasi

Mure

Miks Mul suhteliselt harva on kõrge vererõhk?
ykskord 160 ja mul Ninast jooksis verd ja peavalutas !

Vastas dr Sulev Haldre

Väga erinevad võimalikud põhjused.
Soovitan arstiga rääkida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: