Pingepeavalu 01.02.06 / Peavalu

Külastaja küsib:


Olen 31.a kõrgharidusega mees. Mind on vaevanud nii väga tugev krooniline unetus kui ka rängad peavaluhood. On sooritatud uuringud kasvaja leidmiseks jne, aga tulemus: pmt puhas.

Valu algab enamasti kuklapiirkonnast ja levib üle pea. Vererõhk EI mängi rolli, see on tihti ja palju kontrollitud. On avaldatud arsti poolt mitut arvamust: paanikahäire (vale! ma olen asja uurinud aastaid, peavalu kestab nii 9 aastat). Kas võib olla tegu vereringehäiretega (lahtine aken ja külm õhk leevendab, samuti väga kuum vann), või on muud seletust. Kaasneb tihti silmade surve, kuniks peaaegu võimatu vaadata, vahel vaid vasaku silma surve.

Vererõhk võib küündida 240/135/159, siis langeb. Viimasel ajal tänu mõningatele rahustitele ja mõttejõuga iseendaga tegelesesimisega on asi nõ. kontrolliall.

Valu teke täiesti juhuslik ja ootamatu. Valu tihedus: iga päev juba 9 aastat, nii 3-4 korfa päevas.

Kas oskate kasvõi algse ja väga oletatava diagnoosi panna, abi anda?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Tegemist ei ole (aju)vereringe häiretega selle mõiste otseses tähenduses. Raske on skemaatiliselt seletada peavalu tekkimist. Kuivõrd peaaju on uuritud, ehituslikku viga ei ole, siis on krooniliselt tekkivate peavalude põhjuseks Teie peaajus madalaks reguleeritud valulävi. Stiimulid, mis muidu ei mõjuks, tekitavad Teil peavalu. Tegureid on palju. Arvan, et vererõhu kõikumine nii suurtes piirides (kindlasti väljaspool normaalseid väärtusi) on üks võimalik peavalude põhjus. Arvan, et vererõhu kõrgenemise põhjused tuleb selgitada ja vajadusel ravida. Võimalik, et vererõhu kõikumine on üks suurenenud "tundlikkuse" näitajaid. Krooniline unetus ise on tagajärg ja põhjus. Peanaha temperatuuriga mõjutamine (mõnikord soe või sagedamini külm) mõjub kaudselt "valuväratile" ajus ja sellega vähendab valuaistinguid.

Oletatav diagnoos (kirja andmetest lähtuv): Krooniline pingetüüpi peavalu. Tõenäoliselt on vajalik kroonilise peavalu puhul kasutatavad meetodid.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Pingepeavalu

Vahest jooksevad nagu külmajudinad üle pea, kui pea valutab ja ka vahest siis, kui ei valuta.. Ja otsaeest on tihtinagu pinges.. ärkan ka hommikuti nõrga peavaluga.. Mis mul on?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

pngetüüpi peavalu.

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on esinenud nõrk kuni keskmine peavalu iga päev u 2 nädalat. õhtuti peamiselt, enne magamaminekut. kas see võib olla pingepeavalu v võib olla midagi tõsisemat?

ma olen ysna mures, palun ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
jah see võib olla pingepeavalu, kuid kui mure ei lase elada, peate minema ka perearsti juurde.

Loe edasi

Pingepeavalu

Kas kroonilisest pingepeavalust võib areneda ajukasvaja, kui selle käes on kannatatud juba pea 1 aasta. Kuskilt lugesin, et ohtlikuks muutub see kui selle all kannatatakse 3-10.a. ???

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei arva nii.

Loe edasi

Pingepeavalu

tere,aastal 2004 oli mul kaks korda ajuverejooks,diagnoos-kavernoosne hemangioom....seejärel on pidevad peavalud...hommikul ärgates alati pea "paks",aprillis professori juures käimine andis vastuse,et ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
kui on võimalust, siis saatke palun meil

Loe edasi

Pingepeavalu

kas on antidepressantidest kasu pingepeavalu korral,kui mul on sellega grupp välja antud sest see viib haletsuseni enda suhtes,siis ainult nutan ja suur peavalu aina kasvab.on väga kehv olla .Palun vastake ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
antidepressantidest on kasu kindlasti, kuid peab arvestama depressiooni vormiga, millist antidepressanti valida.Selleks peaksite esmalt ikkagi perearsti poole pöörduma. Teie puhul ei ole niivõrd ...

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on tuim peavalu pea keskosas ja otsmiku ees ja ma tahtsin küsida kas veresoon ei lõhke ilma asjata

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere, kui veresoon lõhkeb siis ikka asja eest...
Aga Teie valu on pigem pingepeavalu ja selleks puhuks aitab võimlemine ja teatud ravimid. Valuvaigistid siin eriti ei aita.

Loe edasi

Pingepeavalu

nõrk valu meelekohtades,,näolihaste nn. kiskumistunne? Otsaesine uimane nõrk kõrvavalu? Surumis tunne....meelekohtades? Mis asi see on?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

kirjelduse järgi pingetüüpi peavalu.

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on peavalu v midagi säärast..valu on otseselt suht harva aga selline rõhuv tunne on koguaeg nag miski surux/pressix aju kokku.
ma ei tea kas see on just sellest tingitud aga ka sel momendil on ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Kirjelduse järgi pingepeavalu. Teiega peab kindlasti tegelema perearst või neurolloog. Oge hea registreerige end arsti vastuvõtule.

Loe edasi

Pingepeavalu

Mida ette võtta peavaludega kui arst on pannud diagnoosiks pingepeavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Mõistlik on leida peavalu soodustavad asjaolud ning kasutada valu raviks mõistlikul hulgal valuvaigisteid ja mittemedikamentoosse mõjutamise meetodeid.
Detailsemalt vastata ei saa.

Loe edasi

Pingepeavalu

Sooviksin teada kas pingepeavalude taustal võivad ilmneda ka üksikud migreenihood?mul diagnoositi pingepeavalu aga mulle tundus ,et hiljuti tabas mind hoopis migreenihoog.süda läks pahaks valguse ja müra ...

Vastas dr Sulev Haldre

Migreenihood võivad tekkida pingepeavalude taustal.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: