Mure 16.01.06 / Peavalu

Külastaja küsib:

Kas paanikahäirel ja peavaludel on seos? Peavalu on pidevalt, selline pressiv ja rõhuv tunne otsaees ja meelekohtades. Kui pressib väga tugevasti, lausa oimetu tunne tuleb vahel, siis vallandab see mõnikord ka paanikahoo(hirmus asi). Kas on olemas seos, või tuleb neid eraldi vaadelda? Kuidas pressimistunnet peas ravitakse?

Arst vastas:

dr Toomas Toomsoo

Neuroloog

Paanikahäirel ja peavalul otsene seos puudubKüll aga võib üks ja teine olla nende mõlema soodustavaks faktoriks.Kui on paanikahäire, tekitab see inimeses tahestahtmatult pingeseisundi ja vastupidi valutab pea tekib hirm millega ebameeldiva ees .Üldiselt tuleks ravida seda mis on primaarne, et see on siis kas peavalu( millise peavalu tüübiga on seotud- kas esineb ainult pidev valu või on ikkagi ka episoodilisi valusid ) ja paanikahäire ravi- mis on selle põhjus. Mõlemat saab arstida ikka vaid siis kui on täpsem asjadest ülevaade. Võib olla oskate ise arvata mis tekitab paanikat. Ravimitest on kasutusel antidepressandid, kuid soovitada saab neid vaid siis kui arutame asja konkreetselt.Antidepressante on palju ja hetkel küll ühtegi ei soovitaks.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Selline mure,et väga tihti peanahk valutab?
Juukseid kammides on nahk valus,sõrmi läbi juuste libistades on ka valus.

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan rääkida perearstiga, kes küsib lisaks teisi täpsustavaid küsimusi ja arutab Teiega, mida on mõistlik ja otstarbekas ette võtta.

Loe edasi

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Mure

Tere!
Mul on mure, nimelt, kui ma liigutan pead paremale või vasakule, siis käivad õrnad raginad pea alaosas. Mis see peaks tähendama?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei peagi midagi tegema.Ja tähendust sellel ka ei ole. Need on lubisooladest tihenenud lihased mis nõnda nagisevad.

Loe edasi

Mure

Mul esineb juba üle kuu selline suruv tunne peas. Seda on väga raske kirjeldada. Nagu miski suruks aju kokku. Aju oleks tugeva surve all. Valu haistingut mul otseselt ei esine, aga väga tugev ebameeldivus ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
arsti juurde võite ikka minna, saaksite mure ära kurta ja vaadatakse teid üle ka. Ega nohu pole olnud ?

Loe edasi

Mure

Miks Mul suhteliselt harva on kõrge vererõhk?
ykskord 160 ja mul Ninast jooksis verd ja peavalutas !

Vastas dr Sulev Haldre

Väga erinevad võimalikud põhjused.
Soovitan arstiga rääkida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi