Peapõrutus 09.05.05 / Peavalu

Külastaja küsib:

1,5 kuud tagasi oli mul tugev peapõrutus,olin 15 min teadvuseta.Mõrasid kolbast ei leitud.Arst ütles 2 kuni 4 nädalat peale põrutust on peavalud normaalne nähtus.Pea valutab iga päev,esineb iiveldust ja oksendamist.valu on kõige tugevam kukla piirkonnas,pisut tuimemalt aga oimu kohtades.Esineb ka tasakaalu häireid ja peapööritust,eriti hommikuti.Lisaks sellele kannatan pingepeavalude all u.10aastat, miilega olen õppinud elama.Nüüd aga on asi päris hull, valu ei leevenda ükski valuvaigisti ja töötegemisest ei tule välja midagi.Valu muudab organismi nii jõuetuks et isegi seksuaalvahekord on välistatud.
Palun vastake nii kiiresti, kui võimalik.Millega võib tegu olla,miilist ravi soovitat.

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Eeldan, et võimalikud traumaga seoses olevad komplikatsioonid on välistatud.
Peaaju trauma, ka mitte väga tugev, võib mõnikord põhjustada asteeniat (nõrkust), peavalusid jne. Seega: ilmselt võtab taastumine tavapärasest rohkem aega.
Parim oleks siiski pöörduda arsti poole, kes on kursis kõikide traumaga seoses olevate detailidega ja temaga nõu pidada - millised valuvaigistid, millises mahus muud ravimid.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peapõrutus

Tere! Kukkusin libedaga vastu autot peaga ehk siis peaaegu meelekohaga, väike kriim tuli ja väga valus oli. Pea ka natuke valutas oma aeg.Teadvusekaotust polnud. Kas võin siis arvata, et tegemist pole ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

Te ei peaks muretsema. Kui see vastus ei rahulda on alati võimalus lasta ennast kontrollida erakorralise meditsiini osakonnas.

Loe edasi

Peavalud

Peavalu, mis on kestnud juba mitmeid nädalaid. Ükski rohi ei aita. Kas ma peaksin minema ja laskma endale teha peakompuutri uuringud.
Tihedamad peavalud said alguse 2 a. tagasi, kui kukkusin ja selle ...

Vastas dr Sulev Haldre

Ei ole võimalik kirja teel soovitada kompuutertomograafilist uuringut.
Põhimõtteliselt on uurimine vajalik, kui tegemist on uue ja ajuprotsessi kahtlase peavaluga. Täiesti võimalik, et saate oma ...

Loe edasi

Peapõrutus

Vastas dr Toomas Toomsoo

Avarii tagajärjel tekkinud löögist on võimalik saada peapõrutus. ( Teie nagu saitegi, kui oli löök pähe). Väga tõenäoliselt ei tähenda see siiski olulist ajupõrutust.
Igal juhul, arvestades juba ...

Loe edasi

Peapõrutus

Mul on probleem oma abikaasaga, kes keeldub arstijuurde minemast.Paar kuud tagasi tungiti talle kallale,peksmise tagajärjel kaotas ta teadvuse(ise ta ei teagi kaua see kestis).Tahtsin kohe minna temaga ...

Vastas dr Sulev Haldre

Teie abikaasal on olnud 2 kuud tagasi teadvusekaotusega peapõrutus. Kui tal ei ole varem peavalusid esinenud ja nüüd peale traumat on peavalud tekkinud ja süvenevad, siis on oluline pöörduda kiiresti arsti ...

Loe edasi

Peapõrutus

ui mul oli peapõrutus ja peale seda hakkasid peavalud mille vastu ei aita rohud mis siis teha?

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan vestelda arstiga. Küsimuse vorm ja sisu ei võimalda täpsemat vastust.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi