Mure 12.01.05 / Peavalu

Külastaja küsib:

Sügisel reisisin lennukiga ja maandumisel tekkis väga tugev valu/surve nina ülaossa, vasku silma põhimiku alla, sealt edasi läks tugev valu vasaku oimu piirkonda ning vasaku kulmu juurde. Seda mõlemad korrad lennukiga maandumisel. valu oli väga intensiivne. Peale reisi olid kõrvad lukus ning sain kõrvad lukust lahti alles järgmisel hommikul. Teistel reisijatel ei paistnud midagi viga olevat. Valu oli väga tugev ja terav.Vererõhk on olnud viimasel ajal normis. Mõni aeg tagasi tehti seoses sagedase nohuga ka põskkoopast röntgeni pilt, kus põskkoopas põletikku ei sedastatud.

Plaanin kevadel uut lennureisi. Tahaksin teada, kas ma peaksin enne mingeid uuringuid tegema või oli selline valu ajutine nähtus ? Millest võis olla selline reakstsioon tingitud ?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Kõige tõenäolisemalt on kirjeldatud kaebused põhjustatud õhurõhu muutusest ja samaaegselt esinevatest ninakõrvalkoobaste probleemidest. Lisaks ehk sisekõrvaga ühenduva kanali läbitavuse takistus. Võimalik põhjus on turseline limaskest. Soovitan täpsemalt küsida kõrvaarstilt. Paremini kui tavaline röntgenipilt näitab nina ja kõrvalkoobaste olukorda kompuutertomograafiline uuring.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Selline mure,et väga tihti peanahk valutab?
Juukseid kammides on nahk valus,sõrmi läbi juuste libistades on ka valus.

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan rääkida perearstiga, kes küsib lisaks teisi täpsustavaid küsimusi ja arutab Teiega, mida on mõistlik ja otstarbekas ette võtta.

Loe edasi

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Mure

Tere!
Mul on mure, nimelt, kui ma liigutan pead paremale või vasakule, siis käivad õrnad raginad pea alaosas. Mis see peaks tähendama?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei peagi midagi tegema.Ja tähendust sellel ka ei ole. Need on lubisooladest tihenenud lihased mis nõnda nagisevad.

Loe edasi

Mure

Mul esineb juba üle kuu selline suruv tunne peas. Seda on väga raske kirjeldada. Nagu miski suruks aju kokku. Aju oleks tugeva surve all. Valu haistingut mul otseselt ei esine, aga väga tugev ebameeldivus ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
arsti juurde võite ikka minna, saaksite mure ära kurta ja vaadatakse teid üle ka. Ega nohu pole olnud ?

Loe edasi

Mure

Miks Mul suhteliselt harva on kõrge vererõhk?
ykskord 160 ja mul Ninast jooksis verd ja peavalutas !

Vastas dr Sulev Haldre

Väga erinevad võimalikud põhjused.
Soovitan arstiga rääkida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi