Mure 15.03.04 / Peavalu

Külastaja küsib:

Aasta tagasi istusin voodil ja äkki hakkas silmade ees peksma valgust. See on nüüd muutunud nii et kui vahel vaatan asjadele siis tundub et need nagu virvendavad ja on heledamad. Kui pimedas ruumis pead keeran vasakule-paremale siis silmade nurgast lööb kõva valgust. Kui vaatan valgele pinnale siis mustad, juuksekarvakujulised kujundid liiguvad vastavavlt sinna kuhu vaatan. Vahel on neid rohkem vahel vähem. Millest see võib tulla? Kas see viitab migreenile? Mul on 18kg ülekaalu. Veresuhkur vaheldub, on vahel kõrge. Olen tarbinud alkoholi. Ei suitseta. Vererõhk on vahelduvalt kõrgevõitu. Hetkel normaalne aga sellised nähtused on ikkagi. Ajud väsivad kiiresti. Mingi aeg ei saanud minna suurtesse kaubamajadesse, kartsin. Siiamaani pole arstidelt selget vastust saanud. Mõüni ütleb, et midagi uut just selle kohta kui esemed värisevad, virvendavad silmade ees?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Migreeni diagnoos tundub ebatõenäoline. Tuntud riskitegurid on ülekaal, diabeet ja hüpertooniatõbi (kas need haigused on diagnoositud?)
Kirjeldatud probleeme kirja teel täpselt tõlgendada ei ole võimalik.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Selline mure,et väga tihti peanahk valutab?
Juukseid kammides on nahk valus,sõrmi läbi juuste libistades on ka valus.

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan rääkida perearstiga, kes küsib lisaks teisi täpsustavaid küsimusi ja arutab Teiega, mida on mõistlik ja otstarbekas ette võtta.

Loe edasi

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Mure

Tere!
Mul on mure, nimelt, kui ma liigutan pead paremale või vasakule, siis käivad õrnad raginad pea alaosas. Mis see peaks tähendama?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei peagi midagi tegema.Ja tähendust sellel ka ei ole. Need on lubisooladest tihenenud lihased mis nõnda nagisevad.

Loe edasi

Mure

Mul esineb juba üle kuu selline suruv tunne peas. Seda on väga raske kirjeldada. Nagu miski suruks aju kokku. Aju oleks tugeva surve all. Valu haistingut mul otseselt ei esine, aga väga tugev ebameeldivus ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
arsti juurde võite ikka minna, saaksite mure ära kurta ja vaadatakse teid üle ka. Ega nohu pole olnud ?

Loe edasi

Mure

Miks Mul suhteliselt harva on kõrge vererõhk?
ykskord 160 ja mul Ninast jooksis verd ja peavalutas !

Vastas dr Sulev Haldre

Väga erinevad võimalikud põhjused.
Soovitan arstiga rääkida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: