Ravim Co-codamol 07.10.02 / Peavalu

Külastaja küsib:

Kui mul pea valutab, siis aitab ainult üks rohi: Co-codamol.Seda võtan ma kaks tabletti korraga. Vahest kordan ma seda neli korda päevas(see teeb 8 tabletti päevas).Kas seda on liiga palju? Kas on veel mõni rohi, mis oleks sama mõjuga, aga tugevam?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Co-codamol sisaldab paratsetamooli 500 mg ja 8 mg kodeiini. 8 tabletti päevas on selle preparaadi maksimaalne lubatud päevaannus (Pharmaca Estica järgi). Seda on liiga palju, kui valupäevi=ravimipäevi on sageli. Kirjas ei ole seda täpsustatud.
Soovitan määratleda peavalude tüüp ja otsustada, kas nimetatud preparaat on kõige sobivam (näiteks kui on tegemist migreenihoogudega, siis on olemas teised ravimid) või tuleks kasutada kroonilise valu puhul näidustatud ravimeid.