Pingepeavalu 27.04.02 / Peavalu

Külastaja küsib:

Mul on pingepeavalud olnud juba peaaegu kümme aastat.Miks või kuidas nad algasid seda ma ise ei mäleta.Alguses olid need peavalud ikka tugevad ja nendega kaasnes sageli iiveldus vahest isegi oksendamine.Viimased viis aastat on esinenud enamasti nõrka sorti peavalud, kuid kui rohtu ei võta lähevad nad tasapisi siiski tugevamateks.Ma saan ise aru kuna mul tuleb tugevam või nõrk peavalu ja sedaviisi tean ma millist rohtu võtta.
Mul on perioode,kus pea valutab väga harva,aga siis jälle perioode, kus iga päev valutab.Muide ma olen tähele pannud, et see viimane varjant esineb just kevadeti. Miks see võiks nii olla? Igaks juhuks ütlen ka,et mingit õietolmu allergiat mul pole, seda tavaliselt küsitakse kui kevadeti mingid hädad esinevad.
Aga päris küsimus, mida ma teada tahtsin tuleb allas nüüd.Nimelt mulle kirjutati kuu aega tagasi nõrgad prillid (-0,5).Kas nii nõrkade prillide mitte kandmine võib olla põhjuseks, miks mul praegusel perioodil peaaegu iga päev pea valutab?
Või on see tingitud millestki muust,kui jah,siis millest need pingepeavalud üldse tekivad? See ei saa ju olla einult pingetest, näiteks mis pinged mul on, kui hommikul tõustes pea kohe valutab see on ju ebanormaalne.Enamasti valutab ta siiski pärast koolipäeva.Aga, kui ma ei tunne ennast üldse kuidagi pinges ega halvasti, miks ta mul ikka siis valutama hakkab?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Hinnates 10 a tagust peavalu - tugev, koos oksendamisega - on see pigem migreen kui pingetüüpi peavalu. Ajaga sageli valud muutuvad, praegu võib tõesti olla tegemist pingetüüpi peavaludega.
Peavalu võivad põhjustada paljud tegurid, sh ka silmaprobleemid, valed prillid jne. Iseenesest nõrgad, kuid sobivad prillid ei peaks valu põhjuseks olema. Probleemi püsimisel tuleb seda siiski kontrollida, proovida ilma prillideta olla jne.
Peavalude teke ei ole sageli otseselt tuvastatav. Hommikul tõustes peavalu ei ole kuidagi normaalne, samas ei tähenda see enamasti ka peaaju haigust. Arst konsultatsiooni käigus hindab erinevaid põhjusi ning soovitab parima käsitluse.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Pingepeavalu

Vahest jooksevad nagu külmajudinad üle pea, kui pea valutab ja ka vahest siis, kui ei valuta.. Ja otsaeest on tihtinagu pinges.. ärkan ka hommikuti nõrga peavaluga.. Mis mul on?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

pngetüüpi peavalu.

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on esinenud nõrk kuni keskmine peavalu iga päev u 2 nädalat. õhtuti peamiselt, enne magamaminekut. kas see võib olla pingepeavalu v võib olla midagi tõsisemat?

ma olen ysna mures, palun ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
jah see võib olla pingepeavalu, kuid kui mure ei lase elada, peate minema ka perearsti juurde.

Loe edasi

Pingepeavalu

Kas kroonilisest pingepeavalust võib areneda ajukasvaja, kui selle käes on kannatatud juba pea 1 aasta. Kuskilt lugesin, et ohtlikuks muutub see kui selle all kannatatakse 3-10.a. ???

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei arva nii.

Loe edasi

Pingepeavalu

tere,aastal 2004 oli mul kaks korda ajuverejooks,diagnoos-kavernoosne hemangioom....seejärel on pidevad peavalud...hommikul ärgates alati pea "paks",aprillis professori juures käimine andis vastuse,et ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
kui on võimalust, siis saatke palun meil

Loe edasi

Pingepeavalu

kas on antidepressantidest kasu pingepeavalu korral,kui mul on sellega grupp välja antud sest see viib haletsuseni enda suhtes,siis ainult nutan ja suur peavalu aina kasvab.on väga kehv olla .Palun vastake ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
antidepressantidest on kasu kindlasti, kuid peab arvestama depressiooni vormiga, millist antidepressanti valida.Selleks peaksite esmalt ikkagi perearsti poole pöörduma. Teie puhul ei ole niivõrd ...

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on tuim peavalu pea keskosas ja otsmiku ees ja ma tahtsin küsida kas veresoon ei lõhke ilma asjata

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere, kui veresoon lõhkeb siis ikka asja eest...
Aga Teie valu on pigem pingepeavalu ja selleks puhuks aitab võimlemine ja teatud ravimid. Valuvaigistid siin eriti ei aita.

Loe edasi

Pingepeavalu

nõrk valu meelekohtades,,näolihaste nn. kiskumistunne? Otsaesine uimane nõrk kõrvavalu? Surumis tunne....meelekohtades? Mis asi see on?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

kirjelduse järgi pingetüüpi peavalu.

Loe edasi

Pingepeavalu

mul on peavalu v midagi säärast..valu on otseselt suht harva aga selline rõhuv tunne on koguaeg nag miski surux/pressix aju kokku.
ma ei tea kas see on just sellest tingitud aga ka sel momendil on ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Kirjelduse järgi pingepeavalu. Teiega peab kindlasti tegelema perearst või neurolloog. Oge hea registreerige end arsti vastuvõtule.

Loe edasi

Pingepeavalu

Mida ette võtta peavaludega kui arst on pannud diagnoosiks pingepeavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Mõistlik on leida peavalu soodustavad asjaolud ning kasutada valu raviks mõistlikul hulgal valuvaigisteid ja mittemedikamentoosse mõjutamise meetodeid.
Detailsemalt vastata ei saa.

Loe edasi

Pingepeavalu

Sooviksin teada kas pingepeavalude taustal võivad ilmneda ka üksikud migreenihood?mul diagnoositi pingepeavalu aga mulle tundus ,et hiljuti tabas mind hoopis migreenihoog.süda läks pahaks valguse ja müra ...

Vastas dr Sulev Haldre

Migreenihood võivad tekkida pingepeavalude taustal.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: