Mure 27.02.02 / Peavalu

Külastaja küsib:

Kannatan aastaid surve- ja raskustunde all otsmiku- (ja meelekohapiirkondades). See tunne võib nõrgeneda, kuid kaob ära väga harva. Sisemiselt on tunne, nagu oleks mul kogu aeg kulm kipras ja mingi raskus lasuks silmade peal, ei taha neid eriti lahti teha, see nõuab pingutust.
See raskustunne on esimene, mida tajun hommikul, kui silmad lahti teen - jälle ei ole ma välja puhanud, s.t. kogu aeg on mingi ärritaja peal. Vaid 2-3 korda aastas taban end hommikul tundmast puhanuna. Pingelisematel perioodidel lisandub sellele tundele ka veel tugev peavalu, vahel ka kuklas. Tavaliseltki olen näost kahvatu ja kaame, eriti aga kaasneb see tugevate peavaludega. Arstid on analüüsinud vere hemoglobiini- ja rauasisaldust, kuid see on olnud normi piires, keskmisel tasemel. Paar korda elu jooksul on juhtunud haiglas olles, et vererõhkude vahe läheb nii väikeseks, et peavalust oli võimalik vabaneda vaid süstide abil. Vererõhk on mul tavaliselt väga madal. Selline pidev surve ja pinge takistab tugevalt igapäevaelu. On tunne nagu peaks ennast kogu aeg tagasi hoidma, nagu ei tohiks ega saaks täie jõuga tegutseda. Pea väsib kiiresti ära, eriti on seda tunda alates keskpäevast.
Millega võiks olla tegu ja mis ravi Te soovitaksite?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Aastaid kestunud (mitteprogresseeruv) peavalu peaks olema kinnituseks, et ei ole tegemist nn sümptomaatilise – peaaju haigusest tingitud – peavaluga. Sisuliselt nagu ei olegi tegemist peavaluga, vaid surve- ja raskustundega.
Soovitused: valuvaigistite kasutamine (kui tarvitate neid) tuleb viia miinimumini, kestev amitriptülliini manustamine on näidustatud. Konkreetne raviplaani koostamine on perearsti ülesanne.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Selline mure,et väga tihti peanahk valutab?
Juukseid kammides on nahk valus,sõrmi läbi juuste libistades on ka valus.

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan rääkida perearstiga, kes küsib lisaks teisi täpsustavaid küsimusi ja arutab Teiega, mida on mõistlik ja otstarbekas ette võtta.

Loe edasi

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Mure

Tere!
Mul on mure, nimelt, kui ma liigutan pead paremale või vasakule, siis käivad õrnad raginad pea alaosas. Mis see peaks tähendama?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei peagi midagi tegema.Ja tähendust sellel ka ei ole. Need on lubisooladest tihenenud lihased mis nõnda nagisevad.

Loe edasi

Mure

Mul esineb juba üle kuu selline suruv tunne peas. Seda on väga raske kirjeldada. Nagu miski suruks aju kokku. Aju oleks tugeva surve all. Valu haistingut mul otseselt ei esine, aga väga tugev ebameeldivus ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
arsti juurde võite ikka minna, saaksite mure ära kurta ja vaadatakse teid üle ka. Ega nohu pole olnud ?

Loe edasi

Mure

Miks Mul suhteliselt harva on kõrge vererõhk?
ykskord 160 ja mul Ninast jooksis verd ja peavalutas !

Vastas dr Sulev Haldre

Väga erinevad võimalikud põhjused.
Soovitan arstiga rääkida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: