Pearinglus 19.11.01 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!
Põhiprobleemiks on mul mitte peavalud vaid peapööritus, millega kaasnevad kerged koordinatsioonihäired. Peapööritus meenutab rohkem sellist tunnet, kui oled külma ilmaga väljas kõndinud ja seejärel sooja tuppa tulnud.
Pööritus kestab alates kevadest ning esineb pea igapäev, hommikust õhtuni. Kartuses, et põen ajukasvajat, pöördusin mitu korda neuroloogi juurde. Käisin 2 korda erinevas kompuutris (Mustmäe haiglas ja Magdaleenas)pead kontrollimas. Arsti sõnul olid pildid korras. Diagnoos oli a`la "depressiooni all kannatav" ning kirjutati välja antidepressandid. Kuna need ei aidanud, pöördusin uuesti arsti poole. Seekord kirjutati välja Clotam`i. Ka need ei aidanud. Järgneva konsultatsiooniga sain soovituse Stugeroni kasutada. Mingil määral on need aidanud kuid pööritusest lahti lõplikult pole siiski saanud. Nädalas käin 2 x ujumistrennis, lisaks 1 x hoian vormi jõusaalis.
Selline olek häirib väga igapäevast tegemist ja on tõesti koormuseks. Oskate midagi soovitada?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Peapöörituse, tasakaaluhäirete, koordinatsioonihäirete jm analoogsete kaebuste põhjuseks võivad olla erinevad kehalised, psüühilised ja kindlasti neuroloogilised probleemid. Neuroloog on saanud hinnata kõiki võimalikke haigusi. Teie aju on uuritud kõige kaasaegsemate vahenditega. Peaaju kasvaja ja ilmselt teisedki orgaanilised haigused on välistatud. Sellise uuringute plaani ja mahuga olen igati nõus, teistsugusi järeldusi või soovitusi ei saa kirja teel teha.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Pearinglus

on juba nädal nõrk peavalu,mis rohkem nagu rõhub kõrvade tagant,samuti on juba neli päeva tugev pearinglus,eriti kui teha äkilisi liigutusi või kui heita pikali,käib voodi meeletult ringi nii,et süda läheb ...

Vastas dr Sulev Haldre

pearingluse kirjeldus viitab healoomulisele asendivertiigole. Korrektne diagnoosimine toimub arsti vastuvõtul.

Loe edasi

Pearinglus

Mul on viimase kuu aja jooksul sagedasti einenud
peringlemist pealaepealt.See esineb siis,kui tõusen
pikaliasendist ülesse,ka ööseti,kui keeran külge,voodi nagu pööraks ringi. Vahetevahel ...

Vastas dr Sulev Haldre

Kirjast lähtub, et pearinglus on suurem mure kui peavalu. Asendi muutmisel tekkib pearinglus viitab tasakaaluorgani kergele ärritatavusele. Soovitan külastada perearsti

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: