Mure 20.10.01 / Peavalu

Külastaja küsib:

Olen inglise keele eraõpetaja ning minu tööpäevad on suhteliselt pikad, kuid tunnid vahelduvad puhkeperioodidega. Töö on meeldiv ja sugugi mitte närviline, nagu õpetajate töö näiteks murdeeas lastega. Viimastel aegadel on minu töökoormus kasvanud. Umbes nädal aega tagasi kogesin tööpäeva viimase tunni ajal esimest korda oma elus jooksul väga tugevat rõhumistunnest peas, ma ei nimetaks seda peavaluks. Minu keskendumistunne kadus ning tundsin, et ma ei ole võimeline tundi jätkama. Tekkisid külmavärinad ning virvendus silme ees. Südames valu ei olnud. Kiirabi mõõtis vererõhu 110/165, mis tänu rahustavale süstile langes. Nüüd on vererõhk olnud 80-90/135. Veresuhkur on korras, kolesterool veidi kõrge. Perearst kirjutas vererõhutablette ning Xanaxit vajadusel 1 tbl päevas. Olen püüdnud veidi elutempot tagasi tõmmata. Rõhumistunne on küll leevenenud pisut, kuid kardan, et tegemist on millegi tõsisemaga, sest haigushoog kordus, seda aga täiesti rutiinse tööpäeva käigus. Rõhumistunne peas tugevneb, kui loen või analüüsin mingit lihtsamatki keeleteksti, lihtsal vestlusel õpilastega on enesetunne parem. Isegi selle kirja kirjutamine kutsub esile surve kasvu peas. Nii olen praktiliselt aga töövõimetu, kuna töö nõuab keskendumist ja tähelepanu. Samuti tekib autoga sõites rõhumistunne. Pisut aitab, kui toetan pea istme peatoele. Ees on visiit neuroloogi juurde.
Millega võib olla tegemist? Ning millist ravi soovitate?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Kirjeldatud kaebuste korral tuleb välja selgitada, kas nende põhjuseks on mõni kehaline haigus – näiteks kirjas nimetatud kõrgem vererõhk. Mingit kindlat oletust ühegi võimaliku neuroloogilise haiguse kohta kirjas esitatud andmete alusel teha ei saa. Neuroloogi konsultatsioon, millest kirjutate, annab loodetavasti Teid huvitavad vastused.
Kirjeldatud hootiste häirete põhjused võivad olla funktsionaalsed. Sellisel juhul on hood käsitletavad organismi (ülevõimendatud) reaktsioonina ümbitsevale. Loomulikult saab terviserikete funktsionaalsest iseloomust rääkida peale orgaaniliste haiguste väljalülitamist.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Selline mure,et väga tihti peanahk valutab?
Juukseid kammides on nahk valus,sõrmi läbi juuste libistades on ka valus.

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan rääkida perearstiga, kes küsib lisaks teisi täpsustavaid küsimusi ja arutab Teiega, mida on mõistlik ja otstarbekas ette võtta.

Loe edasi

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Mure

Tere!
Mul on mure, nimelt, kui ma liigutan pead paremale või vasakule, siis käivad õrnad raginad pea alaosas. Mis see peaks tähendama?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei peagi midagi tegema.Ja tähendust sellel ka ei ole. Need on lubisooladest tihenenud lihased mis nõnda nagisevad.

Loe edasi

Mure

Mul esineb juba üle kuu selline suruv tunne peas. Seda on väga raske kirjeldada. Nagu miski suruks aju kokku. Aju oleks tugeva surve all. Valu haistingut mul otseselt ei esine, aga väga tugev ebameeldivus ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
arsti juurde võite ikka minna, saaksite mure ära kurta ja vaadatakse teid üle ka. Ega nohu pole olnud ?

Loe edasi

Mure

Miks Mul suhteliselt harva on kõrge vererõhk?
ykskord 160 ja mul Ninast jooksis verd ja peavalutas !

Vastas dr Sulev Haldre

Väga erinevad võimalikud põhjused.
Soovitan arstiga rääkida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: