Peavalud 06.05.01 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere! Olen 15 aastane õpilane. Peavalude all olen kannatanud juba mitmeid aastaid, paratsetamool aitab ainult paariks tunniks,( kuigi võtan rohkem kui 1-e tableti korraga) ja siis tuleb tagasi. Aspiriin ja ibupofeiin ei aita üldse, viimasel ajal tundub, et ka paratsetamool ei aita enam. Valu on vasakul pea poolel ja selline hästi tugev, mis rõhub. Mõnikord on valu nii suur, et ma ei suuda seda kannatada ja tahaksin karjuda.
Kuid jaanuari (2001a) alguses ma põrkasin saali-bändi mängu ajal ühe inimesega kokku ja ma kukkusin hästi kõvasti maha, ning tema kukkus minu pea peale. Arst diagnoosis mulle peaasju vapustuse/põrutuse. Umbes 9 minutit peale kukkumist ma ei näinud mitte midagi ja terve päev oli iiveldus tunne. Teadvust ma ei kaotanud, kuid sellest kukkumisest tean nii palju kui pealtvaatajad nägid, sest enda mälu on ähmane.Mind pandi üheks päevaks haiglasse ja siis lasti koju voodireþiimile. Järgmine päev pea ei valutanud aga nüüd 5 kuud hiljem on mu peavalud veel tugevamad kui olid enne kukkumist. (tugevad peavalud hakkasid nädal peale kukkumist). Käisin neuroloogi juures kes ütles, et vigastada sai mu kael( ta tegi järelduse sellest, et mu kukla piirkond valutas) ta kirjutas mulle välja mingi salvi mida määrida kaelalihasele, kuid see eriti ei aita. Röntgeni pilt näitas, et kael on kuidagi valesti (ausalt öeldes ei saanud ma ta jutust eriti aru) ja ta soovitas mul istuda nii, et ma ei vaataks kogu aeg alla, kuid see on võimatu, koolis on lauad väga madalad( olen üpris pikk) ja ta soovitas mul teha kaela liigutusi kui kuklalt jälle valutama hakkab, aga ka see ei ole mõeldav, et ma keset tundi tegema hakkan. Mida ma tegema peaks? Selle neuroloogi juurde ma enam minna ei taha, sest ta oli hästi vaenulik. Perearst ei oska ka mingit abi anda.
Kuid kõige suuremaks probleemiks on vasaku pea poole valutamine( sinna saingi kukkudes väga tugeva hoobi)Ma ei oska seda peavalu kirjeldada, mu pea nagu valutaks igalt poolt, aga vasakult poolelt rõhub hästi tugevalt. Nägemishäireid esineb pidevalt ja tihti olen kukkunud, sest tasakaal kaob ära. Lisaks sellele ei suuda ma joosta pikka maad( ennem olin hea sportlane, käsin võistlustel jne kuid nüüd ei suua ma joosta)sest pea hakkab ringi käima ja silmade ees läheb mustaks. Tekib hästi tugev valu.Vahepeal näen mingeid värvilisi laike. Need peavalud on umbes 4-5 korda nädalas ja ma ei suuda neid enam kauem taluda, sest nii kui pea valutab veedan terve päeva voodis ja kõik jääb õppimatta.
Ma ei usu, et see on stressi peavalu, sest mul on varem stressist tingitud peavalud olnud ja need olid tuimad ja nõrgemad.
Mingid aspiriinid, ibuprof.,paratsetamoolid, cokodamoolid ei aita. Ma ei suuda enam neid valusid enam kannatada( viimasel ajal on need nii tugevad, et hakkan nutma).

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Kogu probleemi tõsidus saab pikast kirjast selgeks - selles mõttes, et peavalud on kestvad, pidevad ja elukvaliteeti oluliselt häirivad. Kahjuks ei ole kirja teel võimalik arutada kõiki peavaludega seotud asjaolusid. Minu soovitused oleksid kõige üldisemat laadi. Kui võimalik, võtke kaasa kõikide uuringute tulemused ja tulge vastuvõtule.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud

mul on ühel peapoolel peavalud ja lõhkemistunded. ma tunnen et tahaks pilti taskusse visata ja peast käivad jõnksud läbi ja kokku kukkumis tunded on.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
võimalusi on mitmeid, alates migreenist kuni pohmellini. Vajalik on perearsti konsultatsioon.

Loe edasi

Küsimus

Millest ned peavalud üks pool valutab 3 päev juba kummardada ei sa ka.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ehk pole põskoopapõletikku ?

Loe edasi

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Peavalud

Mul on juba pikemat aega olnud peavalud,mis tulevad kuklast,torgetena.Otsmikul on aga ühtlane valu.Valuvaigistid ei aita.Milles võib olla asi??

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
alates lihaspingest kuni paljude muude variantideni. proovige kukla- kaela piirkonda määrida külmageeli, samuti otsmikule.

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalud võivad olla tingitud kõrgest vererõhust?

Vastas dr Sulev Haldre

Võivad küll.

Loe edasi

Peavalud

Minul on peavalud ja vahel on ka süda paha.On ka alatemperatuur 35,4.Pea kumiseb ja jalad on nõrgad.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

mis siis ikka, perearsti juurde ja asja arutama.

Loe edasi

Peavalud

mul on peavalud. ja väga tugevad peavalud. mis ei lase ültse mitte midagi teha... ja need peavalud on laupäeva ja pühapäeva hommikuti ja päris tihti. olen proovinud patjadega, et nagu sättinud neid igatepidi ...

Vastas dr Sulev Haldre

esimene käik perearsti juurde, kes valude iseloomu järgi määrab peavalu tüübi ja kontrollib vajadusel kehalist tervist.
Vajadusel suunab perearst Teid neuroloogi vastuvõtule.

Loe edasi

Peavalud

kas on ohtlik kui peale ajuinfarkti on tekkinud peavalud

Vastas dr Sulev Haldre

see ei ole ohtlik, kuid väärib tähelepanu ja vajadusel ravi.

Loe edasi

Peavalud

mul on olnud usna pikka aega olnud peavalud,kuskil 33aastat.nooruses olid tihedamini kui nuud.peaaegu iga nädal ,iivelduse ja oksendamisega,mis kestsid isegi3päeva.nuud on jäänud vähemaks,umbes iga 3kuu ...

Vastas dr Sulev Haldre

Arvan, et peavalud ei ole tekkinud kukkumise tagajärjel.

Loe edasi

Peavalud lapsel

Pöörduja on 9 aastase tütre ema. Peavalud on tütrel, kontrollitud silmad, vereproovid - korras,
peavalud ei sõltu õppimiskoormusest.
Millest võivad olla veel tingitud 9. aastase tüdruku peavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Paljust, näiteks, ülepingest, stressist, millega võib olla seotud pingepeavalu, aga võib olla ka tegemist migreeniga. Migreen võib alata väga noorelt. Täpsustamiseks oleks vaja konsulteerida neuroloogi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: