Mure 05.03.01 / Peavalu

Külastaja küsib:

Peavalude käes otseselt ma ei kannata, aga juba aastaid on minu mureks see, et näiteks kummardamisel vôi äkiliste liigutuste tegemisel esineb valu peas. Justkui torge, mis on väga ebameeldiv, kord paremal, kord vasakul pool. Samuti tugevamini vajutades on väga valus. Vererôhk madalapoolne 90/60, kui see peaks midagi tähendama. Vanust 24.

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Teie peavalud on aastate jooksul olnud episoodilised ja tekivad teatud liigutuste juures. Neuroloogilise haiguse tundemärgiks see ei ole. Üldine enesetunne võib olla mõjutatud madalast vererõhust. Ma ei peaks Teie poolt esitatud probleemi “haiguseks”, samuti ei ole mul head retsepti kaebustest kiireks ja efektiivseks vabanemiseks.

Te kirjutate, et täiendava informatsiooni saamine peavalude kohta on Teie jaoks oluline. Soovitan kindlasti uurida sellel aadressil olevaid teisi lehekülgi. Pean väga kohaseks «jututoas » esitatud hinnanguid ja soovitusi pevalutajatele kaaskannatajatelt.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Selline mure,et väga tihti peanahk valutab?
Juukseid kammides on nahk valus,sõrmi läbi juuste libistades on ka valus.

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan rääkida perearstiga, kes küsib lisaks teisi täpsustavaid küsimusi ja arutab Teiega, mida on mõistlik ja otstarbekas ette võtta.

Loe edasi

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Mure

Tere!
Mul on mure, nimelt, kui ma liigutan pead paremale või vasakule, siis käivad õrnad raginad pea alaosas. Mis see peaks tähendama?

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ei peagi midagi tegema.Ja tähendust sellel ka ei ole. Need on lubisooladest tihenenud lihased mis nõnda nagisevad.

Loe edasi

Mure

Mul esineb juba üle kuu selline suruv tunne peas. Seda on väga raske kirjeldada. Nagu miski suruks aju kokku. Aju oleks tugeva surve all. Valu haistingut mul otseselt ei esine, aga väga tugev ebameeldivus ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
arsti juurde võite ikka minna, saaksite mure ära kurta ja vaadatakse teid üle ka. Ega nohu pole olnud ?

Loe edasi

Mure

Miks Mul suhteliselt harva on kõrge vererõhk?
ykskord 160 ja mul Ninast jooksis verd ja peavalutas !

Vastas dr Sulev Haldre

Väga erinevad võimalikud põhjused.
Soovitan arstiga rääkida.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi