Küsimus 19.02.01 / Peavalu

Külastaja küsib:

Olen 59 aastane naine ja pole kunagi varem kannatanud peavalude all.
Nüüd juba kolmas nädal löövad hooti mitu korda päeva jooksul vasakule peapoolele kõrva kõrgusele
valud ,sõrmega masseerides on tunda soonte turset.Kasutan neljas aasta hormoonasendusravi,viimasel kolmel nädalal olen kasutanud uusi ravimeid “Ovestin” kuulikesi 15 päeva “Kliogesti” 8 päeva ,kuna infolehel on kirjas ,et antud ravimitega võivad kaasneda ühepoolsed peavalud ,olen kaks viimast päeva katkestanud ravimi võtmise,valuhood on endiselt mitte nii intensiivsed kui enne kuid häirivad ,ootamatud ja mitu korda päevas .Ei allu Disperinile ega Benalginile
Clotam aitab ajutiselt.
Kolm aastat tagasi tehti kindlaks ,et mul on kaelaradikuliit mind huvitab kas need valud on seotud külmetusest ,radikuliidist või hormoonasendusravist.

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

“Kaelaradikuliit” ehk kaelaosa närvijuurte kahjustus on diagnoosimisel liigkasutatud termin. Enamasti ei ole õlavöötme valude ja kaela- ning kuklavalu põhjuseks närvijuurte kahjustus. Valusid põhjustab rida erinevaid tegureid – lülisamba vananemisega seotud muutused, kaelalihaste pinge, nahanärvide ärritus, psüühika väsimine kroonilise valu tagajärjel. Valu kuklas kiirgumisega üles võib olla ka külmetusel tekkinud lihaspinge tagajärg. Kirja teel ei saa öelda kas ja millisel määral see Teie kaebusi põhjustab.

Ajaliselt langes peavalude teke kokku hormoonasendusravis uue preparaadi kasutamisega – kas võtate mõlemat preparaati korraga? Pharmaca Esticas toodud artiklites ei märgita peavalu sageli esineva kõrvalnähuna.

Soovitan nõu pidada perearstiga ja hormonaalse ravi määranud arstiga peavalude põhjuste täpseks hindamiseks.