Pearinglus 04.01.01 / Peavalu

Külastaja küsib:

Mõni kuu tagasi olin haiglas. Järgmisel haiglasoleku päeval avastasin, et mul käib pea ringi. Kuna sain igasuguseid antibiootikume (munasarjapõletiku vastu)arvas arst, et see võib olla ravimiallergia. Möödus umbes kuu, aga pearinglus üle ei läinud. Jäin haiguslehele, kuna mul avastati põskkoopapõletik. Kuna pea käis ikka ringi läksin silmaarsti juurde, kus mulle kirjutati prillid (+0,5), pärast seda saadeti mind neuroloogi juurde.Neuroloog arvas, et pearinglus on seotud kaelaradikuliidiga. Määrisin ennast VIPROSAL salviga (kaelalt)ja sõin peoga Ibuprofeni.Kui haigusnähud möödusid läksin tööle. Sain kolm päeva tööl käia, hakkas kõik korduma.Käin ujumas, määrin kaela salviga ja hoian soojas, võtan tablette. Mitte midagi ei aita. Pea käib ikka ringi, tekitab tasakaalu häireid. Vererõhk on normis aga silmarõhk madal.Prille kannan ainult lugemisel ja arvutiga töötamisel.Kas tegu on mingi radikuliidi vormiga?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Kirjas on esitatud mitmeid kaebusi, kätesse kiirguvat valu mitte. Võimalik, et kaela- ja õlavöötme lihased on pinges ja tekitavad valu ja halvendavad tasakaalu, kuid «kaelaradikuliidiga» tegemist ei ole. Kirja teel teha oletusi probleemi põhjuste kohta täpsemalt ei saa.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Pearinglus

on juba nädal nõrk peavalu,mis rohkem nagu rõhub kõrvade tagant,samuti on juba neli päeva tugev pearinglus,eriti kui teha äkilisi liigutusi või kui heita pikali,käib voodi meeletult ringi nii,et süda läheb ...

Vastas dr Sulev Haldre

pearingluse kirjeldus viitab healoomulisele asendivertiigole. Korrektne diagnoosimine toimub arsti vastuvõtul.

Loe edasi

Pearinglus

Mul on viimase kuu aja jooksul sagedasti einenud
peringlemist pealaepealt.See esineb siis,kui tõusen
pikaliasendist ülesse,ka ööseti,kui keeran külge,voodi nagu pööraks ringi. Vahetevahel ...

Vastas dr Sulev Haldre

Kirjast lähtub, et pearinglus on suurem mure kui peavalu. Asendi muutmisel tekkib pearinglus viitab tasakaaluorgani kergele ärritatavusele. Soovitan külastada perearsti

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: