Külmetus ja peavalu 01.02.00 / Peavalu

Külastaja küsib:

Kuidas vabaneda peavalust, mis on tekkinud külmetamise tagajärjel? Nimelt tulin ujumast niiske peaga, müts oli küll peas ja sall kaelas, siiski õnnestus nii külmetuda, et järgmisel hommikul oli peavalu kaelast ülespoole pea vasakus pooles. See on kestnud juba 5 päeva ja mingit paranemist pole märgata. Olen võtnud selle vaigistamiseks iboprofeeni ja aspiriini. Kas tegemist on lihasvaluga, või võib see olla midagi muud?

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Võib arvata, et niivõrd ajaliselt seotud kaela- ja kuklavalu on esile kutsutud külmetamisest. Niiske nahk jahtub märkimisväärselt, kaelalihastes tekib pinge ja kaela liikuvus väheneb. Lihaste-kõõluste valuretseptorite ärrituse tõttu tekib valutunne. Reflektoorselt suureneb pinge kaelalihastes veelgi, et “kaitsta” valusat piirkonda ning hoida seda paigal.
Vajadusel tuleks tarvitada valuvaigistit – näiteks paratsetamooli piisavas annuses (vt ravimi infoleht) või ka mittesteroidset põletikuvastast ainet (näiteks ibuprofeen, klotaam, diklofenak jne). Sobilik on paiksete ravimite kasutamine määrides vastavat salvi kaelale. Valu leevenemisel tuleb kindlasti aktiivselt teha (ravi)võimlemist, parandada lihas- ja kõõlusaparaadi elastsust, et vähendada valude ägenemise tõenäosust.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Külmetus ja peavalu

Käisin eile ilma mütsita väljas ning külmetasin pea ära. Nüüd täna hommiku vasakul pool kukal valutab nii, et pead ei saa liigutada teatud suunades.
Valu on päris terav nagu närv oleksviga saanud ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

siin on ikka tegemist külmetusega ja lihase probleemiga. Määrimine ja suukaudne ravi aitavad siin väga hästi.

Nt. Finalgon salv ja Paratsetamool 500 mg x 4

Loe edasi

Peavalud

Juba üle nädala kergelt tuikab pea paremal üleval taga. Tuige on kerge ja lühiajaline. Samas võib vahetevahel korduda minutiliste vahedega, vahepeal ei tule tundide kaupa meelde. Nii kerge, et peaaegu ...

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

küsimused ja kaebused on laialivalguvad, seepärast oleks Teil otstarbekas neid konkretiseerida ja siis uuesti kirjutada.
Soovitus oleks selline, kas peavalu mis Teil esineb on ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi