tuim näo-osa 27.05.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Minu mure on järgmine: 9.ndal mail sain õnnetuses tugeva hoobi vasaku silma kõrvale. Silma endaga tundub kõik korras olevat (ka verevalum, mis silma tekkis on tänaseks minevik). Päev peale õnnetust muutus mu vasak pool näost tundetuks (silma alt kuni ülahuuleni + vasakpoolne ninapool) Umbes selline tunne on selles piirkonnas, nagu hambaarsti juures peale tuimestuse saamist, oleks nagu paistes, aga peeglist vaadates paistab kogu nägu normaalne olevat! Ja näiteks kui mu tuim ninapool sügeleb, siis selle kratsimisest mingit tolku pole, sest ma lihtsalt ei tunne seda! Läksin kohe arsti juurde, kes mind maha rahustades väitis, et ilmselt on mingi närv silma juures kannatada saanud, ja tundetus mu vasakus näopooles on selle tulemus. Tänaseks on mu pool nägu juba 2 nädalat ja 3 päeva tundetu olnud.. Kas kogu see närvi taastumisprotsess võtabki nii kaua aega (KUI KAUA ON NORMAALNE?) või peaksin kiiremas korras spetsialist poole pöörduma?

Teie vastuse eest ette tänades,
Mari (27 a)

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on vasaku kolmiknärvi keskmise haru kahjustusega kas silmaalusest verevalumist või tõenäolisemalt vasaku sarnaluu murrust. Kui esineb sõrmega tunnetatav aste vasaku silmakoopa alaservas tuleks teha näokolju rö. ülesvõte.
Närvi kasv on aeglane ja tuimus hakkab taanduma tavaliselt mitme kuu möödumisel. Kui on närvi täielik läbilõige ja otsad kaugel üksteisest võib tuimus jääda püsivaks.
Dr. Ain Pajos