Valu rinnakorvi all ja selja keskosas 17.02.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kolm nädalat tagasi tööl olles ja kerget füüsilist tööd tehes hakkas peale tööpäeva paremas küljes rinnakorvi all õrn torkiv valu nagu joostes hakkaks pistma. Valu kadus ööga ja järgmisel hommikul ei olnud valu üldse. Õhtul peale tööd tuli valu tagasi aga nüüd palju tugevamalt nii, et pidin lausa töö katkestama ja istuma. Istudes valu vähehaaval kadus aga tuli otsekohe tagasi kui hakksin end liigutama. Valu oli nädal aega talutav ja sain tööd teha aga sellest järgmine nädal muutus valu nii kõvaks, et pidin minema perearsti vastuvõtule, kes katsus kõhtu ja valusat piirkonda ja võttis vereproovid, et välistada põletikku, maksahaigust. Näidud korras ja diagnoos oli lihasvalu. Nädal aega kodus olles aga valu süvenes ja muutus veel hullemaks. Tehti uuesti kõik verenäidud aga ei midagi. Arst kehitab õlgu ja ei oska öelda mis viga. Olen 21 nädalat rase ja arst ei kirjutanud mitte ühtegi rohti välja. Valu on siis kui kõnnin, istun teatud asendis ja kaob lamades selili. Paremal poolel magada ei saa vasakul poolel ensmvähem. Sissehingamisel valu ei ole. Valu on rohkem torkiv, veidi põletav ja vahel nagu sügeleks koht. Nahk on ilus ja muid kaebusi ei esine. Täpselt rinnakorvi all ja samal kõrgusel seljal. Kas on tõesti nii, et rasedana ei saagi mitte midagi teha kui ainult kannatada ? Või siiski on mingi võimalus kuidas end aidata? Soojakott, venitus, paratsetamool? Millist arsti soovitate kui perearstilt abi ei saa?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kirjeldatud koha all asub sapipõis. Soovitan pöörduda sisehaiguste arsti või kõhukirurgi poole.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika