Tõmblused jalgadel, kõht, kael ja kõri pinges/krampis 17.12.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Peale covidi põdemist varsti pea 2a tagasi hakkas mu kehaga midagi imelikku toimuma. Ma muidugi ei tea kas covid selle süüdlane on.
Algas söögitoru krampidega neelatades. Siis lisandus kõhu pidev krampis olek ja pidev kõhulahtisus. Üldine kehv enesetunne, nõrkus, selline rõve õõnes tunne. Hetkel pea valutab, nagu rõhk oleks sees (kukal eriti), kael on pinges/krampis, abaluude alt lihased pinges/krampis, kõht krampis (eriti hommikuti), viskab tihti nagu kananahka pähe ja pikalt, ära ei lähe. Pea/aju "paks" , vahet pole kas olen sporti teinud vms, kogu aeg paks.
Jalgdel olnud ennem aatstaid lihaste pindmised tõmblused, nüüd kangesti meenutab see kaela ja pea imelik olek midagi sarnast mis jalgadega aastaid olnud. Tuksumist tunda nüüd ka teistes keha osades, näiteks kõhus.
Gastroenteroloog on palju uuringuid teinud ja pm midagi pole leitud. Öeldi et IBS, teatamata põhjusel.
Kas olemas mingi neuroloogiline haigus, mis põhjustab multi kaebusi ja esimese hooga viib inimesed hoopis seedeelundkonda uurima?

Pole hetkel kuskilt abi ega lahendust saanud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Selle kirja alusel võib kahtlustada nn. pikka covidit (long covid) mille diagnoosimine ja ravi planeerimine on raske, nõuab meeskonnatööd ja palju laboriuuringuid. Lohutuseks võib öelda et aeglaselt siiski paranemine tavaliselt toimub ja ka tervenemine ei ole võimatu. Mida arvab asjast perearst?

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika