Valutavad käed- jalad. 20.04.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kirjutasin Teile eelmises kirjas oma valutavatest põlvedest ja kätest ja sellest, et olin sügisel saanud borrelioosi. Eile läksid siis valud põlvedes nii hulluks, et läksin õhtul kiirabisse, seal võeti mul vereproov. Reumatoidfaktor oli 166. Valvearst kirjutas mulle välja õhtul Dolmen 25 (1*2). Olen neid nüüd võtnud kaks päeva ja ei tunne küll end paremini. Reumatoloogi juurde sain aja alles järgmiseks nädalaks ja Merimetsa uutele puugi proovide võtmiseks aja ka alles järgmiseks nädalaks. Kõhred ka valutavad. Mul mure see, et enesetunne on väga halb ja kuidas ma saaksin senini vastu pidada?
Põlvedes on ikkagi selline värisev tunne ja üle keha lööb kuuma- ja külmavärinaid. Jalad on külmad ka, kannan villaseid sokke ja teen jalavanne. Olen õhtuti jalgu maseerinud ja tunnen, et lihased on ka pinges.
Kael on ka valus ja nagu sipelgad jooksevad mööda selga ringi. Pead ette kallutades on väga valus ja kaelalülid ka valusad. Kõri on valus ja neelamisega pean tegelema, sülg ei lähe iseenesest alla, vaid nagu jääks kurku kinni. Seda kõike, mida ma siin kirjutan, olen ma rääkinud erinevatele arstidele ja ma olen nende arust täiesti terve inimene. Seda ka veel - ma olen kaotanud 5 kuuga 12kg.
Ma mõtlen seda, et kuidas ma küll suudaksin üle elada aja, kuni ma saan Merimetsa haiglasse uusi puugi proove andma, mis on mul alles nädala pärast. Kas on mingeid kiiremaid variante, et ma saaksin reumarohtu või siis kas või vereanalüüsi ainult ära teha?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võiksite Dolmenile lisaks võtta Diazepex tablette 0,5 hommikul ja 1 õhtul. Enesetunne läheb paremaks. Uuringuid kiirendada ma ei saa.

Dr. Ain Pajos