Vöötohatis 02.12.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Kirjutan Teile enda ema eest (75 a), kellel juuni lõpus diagnoositi vöötohatis.Nimelt tekkis tal üleöö lööve kolmes kohas: seljal, rinnal ja parema kaenla all, villid paranesid ära aga parema käe häiriv närvivalu on siiani.Alguses perearst kirjutas tabletid Valtrexile, 1 tbl x3 3 päeva-> edasi 1 tbl x2 kokku vähemalt 7 päeva ravi .Siis tehti raviosas muudatus Gabapentinile 300 mg korraga 1-3 x päevas.Kuna valud paremal käel jätkusid prooviti järgmiseks Pregabalinumit 75mg 2x päevas, lisaks Diclaci tabletid,mida võtab tänaseni. Nüüd on möödunud 5 kuud, ning parem käsi on endiselt valus, ütleb et justkui mingi pigistav võru on ümber käe ning tabletid leevendavad väga vähe.Käivad valu sähvakad ja üleüldine apaatsus juba kõigest.Ta ei taha eriti liikudagi,kuna siis riided on vastu kätt eriti valulik. Olen mures, et mismoodi edasi või millised raviskeemid paremini töötaksid või kellepoole pöörduda, kuna siiani oleme suhelnud ainult perearstiga..Olen lugenud,et vöötohatise järgne tüsistus võibki olla pikaajaline närvivalu, kuid kui kauaks see siis võib jääda.Ja kas sellele on ka mingi taastusravi?
Teid juba ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Vöötohatise järgne nn. neuropaatiline valu kestab tavaliselt aastaid ja ravi korrigeerib siin valuarst või ka neuroloog.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika