Hell nahk 29.11.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Millest võib olla tingitud see, et nahk muutus mõned päevad tagasi hellaks/valusaks katsudes. Libistades käega üle, on selline väga hell tunne nagu vahel kõrgepalavikuga. See tunne on vaid paremal pool reiel, paremal ülaseljal ja paremal rindkeres.

Taustaks ütlen, et see seljapool on mul mitu kuid tunda andnud ülaseljas ja olen seda ka määrinud salviga. Algselt arvasingi, et see on salvi kõrvalmõju (kuigi reiele ja rinnale seda ju ei määrinud), kuid nüüd pole mitu päeva mingit salvi kasutanud, aga tunne on endiselt sama. Mis sellist asja põhjustab?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Nahatundlikkuse muutus võib tekkida seoses pea-või seljaaju kahjustusega, aga ka piirdenärvide vigastuse või ärrituse korral. Asja selgitamiseks tuleks minna arsti vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika