suu piirkonna tuimus 27.11.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Suu piirkond on tuim, paar kuud tagasi hakkasid valutama nii alumised kui ülemised hambad ning lõualuu oli katsudes valus..Hammaste osas on pigem tundlikumad keskmised hambad.
Seejärel kandus valu edasi vasakusse kõrva,hiljem paremasse. Hetkel enam kõrvavalu ei ole,vaid aeg-ajalt annab tunda, kõrvad oleks nagu lukus ja kohisevad, aga siis lähevad ise lahti.
Suuõõne tuimus on edasi liikunud suulakke ning ka ninasõõrmetesse. Lõhna ja maitset tunnen, Hambad ei valuta ,aga on kuidagi kanged.
Pindmiselt lõua all,(mitte kaelal) nina piirkkonnas ning vasakpoolses näopooles on imelik tunne , otseselt ei valuta ega sähvi kuid nahk nagu kisuks või kirvendaks.
On diagnoositud osteoporoosi, ravitud on borrelioosi.
Mida edasi teha,kuhu pöörduda? Kas võib oletada, et tegemist on neuroloogilise probleemiga või peaks pöörduma ka lõualuu kirurgi poole?
Tänan ette abi eest!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Õigem oleks alustada visiidist näolõualuu kirurgi juurde.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika