Kaela-ja seljavalud peale autoõnnetust 02.11.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

2022. aastal sattusin autoõnnetuse. Tundsin kaelas ning üle terve selgroo valu. Selle tagajärjel viidi mind EMO-sse, kus tehti röngken ning MRT . Öeldi, et kõik on korras, kuid võivad esineda tulevikus tagajärjed. Olin 3 kuud haiguslehel ja pidin kandma kaelaortoosi. Kui käisin perearsti juures, siis ainuke asi mida mulle soovitati oli voodirežiim. Nüüdseks on möödas juba aasta ning tunnen aeg-ajalt valusid kaela ümbruses ning alaseljas. Kas oleks Teil soovitusi, mida saaksin veel teha, et leevendada valusid? Ausalt öeldes, väga ei sooviks terve elu elada valuvaigistite peal, kas ma peaksin uuesti kuhugi kontrolli ka minema?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Arvan et lootust siiski on et need valud aegamööda mööduvad. Selle eelduseks on aga järjepidev ravivõimlemine, soovitavalt füsioterapeudi juhendamisel.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika