Lihasgrupide valud 2,5 a, tuharalihased,reielihased(eriti siselihased)säärelihased ja valud kubemes need igapäev 24 tundi? 01.11.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kõik arstid läbi käidud ja kõik rääkisid Selg! Pildid tehtud igas asendis MRT järgi saatis seljakirurg saatis siis lõpuks lihaste mõõtmisele , kontrolli, mis näitas suuri lihaste kahjustused, tüsistused ja ütles mulle, kuidas ma veel püsti seisan! Siis mõni kuu vahet tehti uus mõõtmine ja samal päeval , peale tükiproovi võtmist. Siis näidud näitasid oluliselt vähem tüsistusi, kahjustusi. Sattusid kahjuks samale päevale, olen kindel kui oleksin tänavalt mõõtmise kabineti astunud, siis oleksin näidud suuremad, mitte tükiproovi võtust ratastooliga kohe mõõtmise juurde. Aga valudes olen ikka! Abi pole saanud 2,5 a ja nüüd tükiproovi vastuste pealt ei saa ma ikka mõistliku diagnoosi. Palun Teie arvamust, mis diagnoosi Teie paneksite, kui tükiproovist andmeid lugeda? Kustkohast ma saaksin abi otsida? Enam pole ju kuskile mind saata?!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Uuringu kirjeldus kindlat vastust haiguse kohta ei anna, esinevad mõningad viited pärilikule lihashaigusele mis ei ole aga kindel. Oluline siin on neuroloogilise läbivaatuse leid, aga ka ENMG uuringu tulemused, lisaks geeniuuringute vastused. Seega diagnoos jääb ebaselgeks.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika